Tenisz: Bondár Anna elődöntős párosban Palermóban

CS. B., MTICS. B., MTI
2022.07.21. 20:32
Bondár Anna elődöntős párosban Palermóban (Fotó: AFP)
Bondár Anna a belga Kimberley Zimmermann oldalán bejutott az elődöntőbe a Palermóban zajló 250 ezer dollár (100 millió forint) összdíjazású salakpályás női tenisztorna páros versenyében.

A harmadik helyen kiemelt magyar, belga kettős két játszmában, komolyabb nehézség nélkül győzte le a Jessy Rompies, Olivia Tjandramulia indonéz, ausztrál duót. A meccs 53 percig tartott.

Bondárék a fináléba kerülésért az elsőként rangsorolt Alexa Guarachi, Asia Muhammad chilei, amerikai kettőssel találkoznak pénteken.

Játékosunk egyesben is érdekelt a negyeddöntőben: pénteken a negyedikként rangsorolt spanyol Sara Sorribesszel játszik.

GSTAADI TORNA

Az első helyen kiemelt Casper Ruud és a másodikként rangsorolt Matteo Berrettini is negyeddöntőbe jutott a Gstaadban zajló 534 555 euró (215.5 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztornán.

A norvég és az olasz játékos is kétjátszmás győzelmet aratott a legjobb 16 között.

HAMBURGI TORNA

Az első helyen kiemelt észt Anett Kontaveit 41 perc alatt továbbjutott a negyeddöntőből a Hamburgban zajló salakpályás tenisztorna női versenyében.

A világranglista második helyezettje csütörtökön 6:0-ra megnyerte az első játszmát a nyolcadikként rangsorolt német Andrea Petkovic ellen, aki a második szettben két játék után combizomsérülés miatt feladta a mérkőzést.

Kontaveit ellenfele az elődöntőben az orosz Anasztaszija Potapova lesz, aki csütörtökön a harmadik kiemelt cseh Barbora Krejcíkovát búcsúztatta két sima szettben.

WTA-TORNA, PALERMO
PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ

Bondár Anna, Kimberley Zimmermann (magyar, belga, 3.)–Jessy Rompies, Olivia Tjandramulia (indonéz, ausztrál) 6:1, 6:2