Huszonötezer euróra (8 millió forintra) büntette a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) a német Peter Gojowczykot, mert sérülés miatt visszalépett a francia nyílt bajnokság első fordulójában.
Az ITF idén emelte meg a büntetési tételeket, mondván, a múltban sokszor előfordult, hogy a teniszezők sérülten is elindultak a Grand Slameken, ugyanis már az első fordulós pályára lépésért is komoly pénzdíj jár – Párizsban például 40 ezer euró (12.7 millió forint).
Gojowczyk múlt szombaton Genfben döntőt játszott, amelyben kikapott Fucsovics Mártontól. Ezt követően vasárnap még edzett a Roland Garroson, majd hétfőn csípősérülésre hivatkozva 1:6, 0:2-es állásnál feladta a brit Cameron Norrie elleni találkozóját.
Az Australian Openen az ugyancsak német Mischa Zverev kapott ugyanilyen büntetést.
Legfrissebb hírek

Temesvári Andrea a Billie Jean King-kupa-bizottság tagja lett
Tenisz
2025.12.11. 11:39

Udvardy Panna kiosztott egy biciklit Buenos Airesben
Tenisz
2025.11.26. 10:51

A házigazda olaszok bejutottak az elődöntőbe a Davis-kupában
Tenisz
2025.11.19. 19:49

Federert beválasztották a tenisz Hírességek Csarnokába
Tenisz
2025.11.19. 12:58
Ezek is érdekelhetik



