Tenisz: sztárok Budapesten, Robredo legyőzte Ljubicicet

2007.12.10. 23:51
Közel telt házzal, pazar teniszbemutatóval és hatalmas közönségsikerrel kezdődött meg hétfőn este a Syma Sport- és Rendezvényközpontban a II. Nemzetközi Teniszgála, amelynek első felvonásában a spanyol Tommy Robredo legyőzte a horvát Ivan Ljubicicet.
A műsor fiatal magyar játékosok bemutatójával kezdődött, majd Farkas László és Prohászka Csaba, a hazai kerekesszékes tenisz két kiválósága ejtette ámulatba a publikumot. Ezt követően a világranglistán tizedik Robredo és a rangsorban 18. Ljubicic következett. Egyórás meccset vívtak, ami azt jelentette, hogy az a játékos nyeri az összecsapást, aki hatvan perc elteltével jobban áll. Az ütközet a spanyol "matador" javára dőlt el, aki két alkalommal is - mindjárt az elején és a végén is - elnyerte ellenfele adogatását. Látszott, igazán egyikük sem vette túlságosan komolyan a mérkőzést, többször csak "játszogattak", ám olykor megvillantak, amiből kitűnt, nem véletlenül tartoznak a világelitbe. A számszerű eredmény pedig 10:8 volt Robredo javára.Ezután az iráni Mansour Bahrami, a teniszvilág nagy nevettetője, oldalán a közelmúlt magyar kiválóságával, Noszály Sándorral vette fel a küzdelmet a Henri Leconte, Sávolt Attila duóval. Leconte szintén a nagy mókamesterek közé tartozik, ha humorról van szó, nem megy a szomszédba. A meccs egyszettes volt, de komolyságról egy pillanatig sem volt szó.Az est fénypontja a Szávay Ágnes-Ana Ivanovic összecsapás lesz: a világranglistán 19. magyar tehetség és a rangsorban negyedik szerb játékos 20:45 órától méri össze tudását. MTI