Tenisz: jön a videobíró?

2005.01.30. 11:21
Címkék
Paul McNamee, az Ausztrál Open főigazgatója szerint a mérkőzések főbíráit segítő videotechnika alkalmazása "elkerülhetetlen", és a következő melbourne-i Grand Slam-tornán valószínűleg bevezetésre is kerül. Erre a célra már el is különítették a szükséges forrásokat a jövő évi torna költségvetésében.A tervek szerint a technika segítségét csak az egyes labdameneteket lezáró ütés kapcsán lehetne igénybe venni. "Elég az utolsó ütésnél használni" - mondta McNamee, "különben nem is lenne szükség vonalbírókra. Mindent a gépek figyelnének, ebbe az irányba pedig nem szeretnénk elmenni - nem iktathatjuk ki az emberi tényezőt."Az amerikai teniszszövetség is vizsgálja a technológia bevezetésének lehetőségét, akár már az idei US Openen is.A női egyes győztese, az amerikai Serena Williams a torna során már felvetette, hogy a teniszezők - az amerikai futball szabályaihoz hasonló módon - meccsenként 2-3 alkalommal kérhessék a bírói ítélet videófelvételek alapján történő felülvizsgálatát.
Legfrissebb hírek

Zlatan Ibrahimovic szerint abszolút eldőlt a GOAT-kérdés

Foci vb 2026
12 perce

Cristiano Ronaldo a kispadra kerülhet – Kolumbiánál a sztárok mutatnak példát

Foci vb 2026
37 perce

Férfi kézi: Tatabányán folytatja a Fradi fiatal beállója

Kézilabda
43 perce

„Nincsenek már szavak” – az argentin sajtó Messit ünnepli a rekorddöntés után

Foci vb 2026
46 perce

Újpest: Markgráf Ákos orvosi vizsgálaton vett részt – NS-infó

Labdarúgó NB I
59 perce

NB I 2026–2027, PROGRAM, EREDMÉNYEK

Labdarúgó NB I
1 órája

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
1 órája

Üzbegisztán ellen érhet véget a Cristiano Ronaldo-korszak

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik