Melbourne 2005: Davenport-Serena Williams a női döntőben

2005.01.27. 08:57
Címkék
Lindsay Davenport (képünkön) lesz Serena Williams ellenfele az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság dői egyesének szombati döntőjében, miután az első helyen kiemelt amerikai versenyzőnő 2:6, 7:6, 6:4-re legyőzte a francia Nathalie Dechyt.

A 2 óra 12 perces találkozó szörnyen kezdődött a világranglista élén álló amerikai lány számára, hiszen 22 perc alatt elveszítette az első szettet, de a folytatásban óriási erőfeszítéssel visszakapaszkodott, és rövidítésben tudta megnyerni a második játszmát.

A döntő szettben aztán Davenport lélektani előnybe került, Dechy pedig éppen a legrosszabbkor, Davenport 5:4-es vezetésénél veszítette el az adogatását, ami egyet jelentett számára a mérkőzés elvesztésével (az amerikai versenyző nullára vette el a francia szervajátékát).

Ausztrál nemzetközi teniszbajnokság, női egyes, elődöntő:

Davenport (amerikai, 1.)-Dechy (francia, 19.) 2:6, 7:6, 6:4

Az NSO ajánlja:

Australian Open







Az eddigi győztesek

A világranglisták állása


Szavazás

Ön szerint ki lesz az idei Australian Open férfibajnoka?

…és a hölgyeknél?

Legfrissebb hírek

Az FTC 30 fős kerettel utazott el az ausztriai edzőtáborába

Labdarúgó NB I
13 perce

Michael Oliver ismét európai rangadót kapott

Foci vb 2026
21 perce

Négy aranyérmet nyertek a magyarok a rúdsport Eb-n

Egyéb egyéni
22 perce

Ökölvívás: novemberben Papp-kupa Budapesten

Ökölvívás
25 perce

A horvátok a klasszikus piros-fehér kockás felsőjükre váltanak – a ma esti mezek

Foci vb 2026
32 perce

Bondár feladta, Udvardy jutott tovább a magyar teniszcsatából Eastbourne-ben

Tenisz
39 perce

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
55 perce

Gyász: tragikus hirtelenséggel elhunyt a birkózó Németh Zsanett

Birkózás
1 órája
Ezek is érdekelhetik