Spanyolország: a Mallorca is egyből visszajutott az élvonalba

R. B.R. B.
2021.05.19. 07:42
Az Espanyol után a Mallorca is feljutott a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokságba, mivel kedden az Almería 3–2-es vereséget szenvedett az FC Cartagena vendégeként.

A Mallorca a 2019–2020-as évadban – megelőzve az Espanyolt – az utolsó előtti helyen végzett a La Ligában. A barcelonai gárda május 8-án biztosította be a helyét az élvonalban.

A 42 fordulós Segunda Divisiónban a Mallorca 39 mérkőzésen összesen 75 pontot szerzett, ezzel a második helyen áll – nyolc ponttal megelőzve az Almeríát, amely egy meccsel többet játszott.

A harmadik feljutó helyről rájátszás dönt, amelyben az alapszakaszban a tabella 3–6. helyén végző együttesek vesznek részt.május 8-án biztosította be a helyét az élvonalban.