A végén jött a dráma: Lewandowski pazar góljával nyert Valenciában a Barcelona

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2022.10.29. 20:45
Lewandowski volt a hős (Fotó: Getty Images)
Az FC Barcelona 1–0-ra legyőzte idegenben a Valenciát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 12. fordulójának szombati záró mérkőzésén.

SPANYOL LA LIGA
12. FORDULÓ
Valencia–FCBarcelona 0–1 (0–0)

Valencia,Estadio de Mestalla.Vezette: Ricardo de Burgos Bengoetxea
Valencia:
Mamardasvili – T. Correia (J. Vázquez, 80.), Gabriel Paulista, Comert, Gaya – Foulquier, Guillamón, Almeida (Lato, 72.) – Kluivert (Castillejo, 72.), E. Cavani, (Marcos André, 18.), S. Lino.Vezetőedző: Gennaro Gattuso
Barcelona:
Ter Stegen – A. Balde, Koundé (Piqué, 74.), Eric García (M. Alonso, 42.), Alba – F. de Jong, Busquets (Gavi, 56.), Pedri – O. Dembelé (Ferran Torres, 56.), Lewandowski, Fati (Raphinha, 57.). Vezetőedző: Xavi
Gólszerző: Lewandowski (90+3.)

Jól indult a mérkőzés a Valencia számára, hiszen már 22 másodperc elteltével kialakított egy helyzetet, Marc-André ter Stegennek kellett vetődve védenie. Az FC Barcelona alapvetően uralta az első félidőt, de nehezen tudott helyzetbe kerülni.

A legnagyobb katalán gólszerzési lehetőséget a 13. percből jegyezhettük fel. Pedri ugratta ki Ansu Fatit, de Giorgi Mamardasvili nagyszerűen jött ki a kapujából, és arccal hárított. A Barca 10-ese veszélyesen futballozott, ahogyan a túloldalt Ousmane Dembélé is.

A 41. percben akár a Valencia is megszerezhette volna a vezetést, de Jules Koundé kulcspillanatban akasztotta meg a „denevérek” támadását. Három perccel később aztán a túloldalon Robert Lewandowski bólintott a lécre, Mamardasvili ekkor már verve volt.

A fordulás után úgy tűnt, megszerezte a vezetést a Valencia, de Samuel Dias Lino találatát érvénytelenített a játékvezető, mivel előtte Marcos André kézzel beleért a beadásba.

Elveszítette egyébként mindkét belső védőjét a mérkőzésen a Barca. Az ellső játékrészben Eric Garcíát kellett lecserélni combsérülés miatt, a másodikban pedig Koundé is lesántikált a pályáról.

Ferran Torres révén könnyen betalálhattak volna a 84. percben, de a Manchester City egykori játékosa a saját lábára rúgta a labdát ordító ziccerben. Lewandowski azonban ennél nehezebb helyzetből nem hibázott a hosszabbításban, a 93. percben az ő bevetődős gólja döntötte el a mérkőzést (0–1).

Győzelmével a Barcelona utolérte pontszámban a vasárnap pályára lépő Real Madridot.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK A FORDULÓBÓL
Cádiz–Atlético Madrid 3–2 (Bongonda 1., Álex 80., Sobrino 90+9., ill. Joao Félix 85., 89.)
Sevilla–Rayo Vallecano 0–1 (A. García 61.)

Almería–Celta Vigo 3–1 (Lázaro 52., De la Hoz 60., Ínigo Eguaras 90+6., ill. Gabri Veiga 25.)
Kiállítva: Gabri Veiga (Almería, 32.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Mallorca–Espanyol 1–1(Muriqi 48., ill. Lazo 70.)
Kiállítva: Maffeo (Mallorca, 89.)

VASÁRNAP
14.00:
Osasuna–Valladolid (Tv: Spíler2)
16.15:
Real Madrid–Girona (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!
18.30:Athletic Bilbao–Villarreal (Tv: Spíler2)
21.00:Real Sociedad–Real Betis (Tv: Spíler2)

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+8. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! NYERT A BARCELONA!

90+7. perc: Ferran Torres, Castillejo és Foulquier kapott sárga lapot.

90+5. perc: Elszabadultak az indulatok.

A lengyel válogatott támadó remekül érkezett egy beadásra, és tette bele a jobb lábát.

90+3. PERC: GÓL – LEWANDOWSKI TALÁLATÁVAL ELŐNYBEN A BARCA! 0–1

90+2. perc: Piqué szabálytalankodott, sárga lap a büntetése.

90. perc: 6 perc a ráadás.

89. perc: Gavi keménykedett, meg is kapta a sárga lapját.

84. perc: Guillamónt is figyelmeztette a játékvezető.

84. perc: Mi maradt itt ki?! Ferran Torres az öt és felesről a saját lábára rúgta a labdát, így kimaradt az ordító ziccer!

83. perc: Lewandowski lőtt egy kontra végén, de erőtlenül.

80. perc: Correia le, Vázquez be.

74. perc: Megsérült Koundé, így lejön a pályáról. Piqué váltja őt.

72. perc: Kluivert és Almeida le, Castillejo és Lato be.

71. perc: Lino lőtt, de Ter Stegen a helyén volt.

70. perc: Nem volt veszélyes.

70. perc: Újabb Barca-szöglet.

67. perc: Lino kapott egy sárga lapot.

66. perc: Gaya mentett nagyot Raphinha elől.

60. perc: Továbbra is fegyelmezetten védekezik a hazai csapat.

56–57. perc: Busquets, Dembélé és Fati le, Gavi,Ferran Torres és Raphinha be.

54. perc: Ezúttal is Fati veszélyeztetett, de nem találta el a kaput éles szögből.

51. perc: Marcos André kézzel beleért a labdába, így nincs gól, hiába talált a kapuba utána Lino.

50. PERC: GÓL – VEZET A VALENCIA! 1–0

47. perc: Ápolás miatt áll a játék. Paulista a blokkba sérült bele.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

A mai José Gaya 300. mérkőzése a Valencia színeiben.

45+3. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 0–0

45+2. perc: Egy sarokrúgás után Paulista fejelt mellé.

45+1. perc: Kisebb csetepaté.

45. perc: 1 perc a ráadás.

45. perc: Alonso gyorsan „besárgult”.

44. perc: Lewandowski fejelt a kapufára.

43. perc: De Jong lövését blokkolta Paulista.

42. perc: Eric García combsérülés miatt le, Marcos Alonso be.

41. perc: Koundé mentett nagyot Foulquier elől. Ebből könnyen gólt szerezhetett volna a Valencia.

40. perc: Keresi a rést a Barcelona, de nem találja.

38. perc: Koundé fejelt fölé egy beadást.

37. perc: Most nyom a Barca.

36. perc: Nem alakult ki belőle veszély.

36. perc: Jöhet az első katalán szöglet.

35. perc: Eddig egy-egy kaput eltaláló lövést jegyezhettünk fel.

Valami sosem változik.

29. perc: Dembélé beadását Fati fejelte fölé.

25. perc: Jó meccs.

23. perc: Ansu Fati talált a kapuba, de lesről.

22. perc: Eric García rántott le egy valenciait, villan is a sárga lap.

18. perc: Cavani le, Marcos André be.

17. perc: Cavani megsérült, és leült a földre. Csere lesz, a lábát fájlalja.

16. perc: Egy ígéretes Barca-támadást állított meg a bíró les címén, pedig nem volt az.

13. perc: Pedri passzából Ansu Fati ugrott ki, de Mamardasvili nagyszerűen jött ki a kapujából, és arccal hárított.

11. perc: Mamardasvili takarított el egy hazatett labdát a gyengébbik lábával.

9. perc: Nem áll vissza a Valencia, hanem magasan húzza meg a védelmi vonalát.

7. perc: Dembélé lódult meg, de rossz volt végül a passza.

4. perc: Mamardasvili eladta a labdát, de megúszta a Valencia.

1. perc: 22 másodperc után már tüzelt a Valencia. Ter Stegen fogta a labdát.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

0. perc: David Villa végezte el az ünnepélyes kezdőrúgást.

A Valencia fehér felsőben, fekete nadrágban és fehér sportszárban látható, míg a Barcelona arany színű mezben.

A VALENCIA KEZDŐJE

A BARCELONA KEZDŐJE

ELŐZMÉNYEK

Ha közelmúlt történéseit vesszük alapul, akkor két szomorú csapat mérkőzik meg ma egymással. A házigazda Valencia három találkozó óta nyeretlen, és az elmúlt öt bajnokijából csupán egyet nyert meg. Az FC Barcelona ugyan a La Ligában jól szerepel, de kiesett a Bajnokok Ligájából, és tavasszal az Európa-ligában folytatja.

A Real Madridtól elszenvedett vereség óta három mérkőzést játszott a Barca. A Villarrealt 3–0-ra, míg az Athletic Bilbaót 4–0-ra ütötte ki a gárda, viszont szerdán a Bayern München ellen – kaput eltaláló lövés nélkül – 3–0-ra kikapott.

A két csapat legutóbbi három mérkőzését a Barcelona nyerte, az előző idényben otthon 3–1-re, míg Valenciában 4–1-re. A „denevérek” 2020 januárjában tudták itt legyőzni a katalánokat, azóta négy meccse nyeretlenek ellenük.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A VALENCIA–FC BARCELONA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!