Uzuni nagy helyzete kimaradt, győzött a Real Madrid

2022.02.06. 20:26
Uzuni az első félidőben bátran futballozott a Real ellen, helyzetig is eljutott (Fotó: Getty Images)
A spanyol La Liga 23. fordulójában a Real Madrid Marco Asensio hatalmas góljával 1–0-ra győzött a Myrto Uzunival a kezdőcsapatban felálló Granada ellen.

SPANYOL LA LIGA
23. FORDULÓ

Real Madrid–Granada 1–0 (0–0)
Madrid,
Bernabéu. Vezette: Mateu Lahoz
Real Madrid:
Courtois – Carvajal, Éder Militao, Alaba, Marcelo (Nacho, 84.) – Modric (Ceballos, 87.), Camavinga (Valverde, a szünetben), Kroos – Asensio, Isco (Jovics, 65.), Rodrygo (E. Hazard, 65.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Granada:
LuísMaximiano – Quini, Germán Sánchez, Raúl Torrente, Carlos Neva – Álex Collado (N. Petrovics, 71.), Luis Milla (Rochina, 80.), Gonalons, Antonio Puertas (Dani Raba, 71.) – L. J. Suárez (Jorge Molina, 63.), Uzuni (Arezo, 80.). Vezetőedző: Robert Moreno
Gólszerző: Asensio (74.)

Ha másfél hete valaki azt mondja a Puskás Akadémia–Ferencváros mérkőzés után, hogy a pályára lépők közül valaki már a Real Madrid ellen játssza a következő bajnoki meccsét, akkor alighanem orvoshoz tanácsoltuk volna a jövendőmondót. Ehhez képest a Granada vasárnap este a hét elején a Ferencvárostól szerződtetett albán válogatott Myrto Uzunival a kezdőcsapatban lépett pályára a királyiak vendégeként.

A legutóbbi két tétmeccsén nyeretlen Realnál az jelentett némi meglepetést, hogy Isco augusztus óta először bekerült a kezdőcsapatba, de nem a saját posztján, a középpályára, hanem a továbbra is sérült Karim Benzema hiányában előre, a támadósor közepére.

Az első félidőben mindkét csapat eljutott helyzetekig. A vendégeknél előbb Antonio Puertas lőhetett tisztán, 14 méterről, de Courtois nagyott védett, később pedig kiválóan mozdult ki a kapujából a Real kapuvédője, amikor Uzuni került szembe vele és az albán így nem tudta góllal befejezni a támadást – nagy helyzet volt. A volt ferencvárosi bátran futballozott az első félidőben, és a futásmennyiséget tekintve is a legtöbbet teljesítő játékosok közé tartozott (az első háromban volt). A második félidőre a csapatával együtt kissé elfáradt, a 80. percben le is cserélték.

A Realnál elsősorban Iscónak és Marco Asensiónak voltak lehetőségei az első félidőben, de Luís Maximiano kapus mindent védett – és ez sokáig a második félidőben sem változott. Pedig Carlo Ancelotti változtatott is elöl, Isco helyett bejött a valódi középcsatár, Luka Jovics és beállt Eden Hazard is – miután bejöttek, rögtön egy helyzetet is összehoztak, de az még kimaradt. Nem úgy a 74. percben MarcoAsensio próbálkozása, aki Éder Militao labdaszerzése után távolról szerzett gyönyörű gólt.

A Granada már nem tudott újítani, a hajrában a Realnak voltak további helyzetei, Maximiano kilenc védéssel zárta a mérkőzést, de csapata így is kikapott. A Real növelte előnyét a tabellán a szombaton ikszelő Sevillával szemben.

23. FORDULÓ

KORÁBBAN
Celta Vigo–Rayo Vallecano 2–0
(Brais Méndez 12., 80.)
Osasuna–Sevilla 0–0

Elche–Alavés 3–1(Pere Milla 46., 58., Fidel 86., ill. Joselu 18.)
Mallorca–Cádiz 2–1 (Salva Sevilla 20. – 11-esből, Muriqi 66. – 11-esből, ill. Rubén Alcaraz 8.)

FC Barcelona–Atlético Madrid 42 (Jordi Alba 10., Gavi 21., Araújo 43., Dani Alves 49., ill. Carrasco 8., Suárez 58.)
Valencia–Real Sociedad 0–0

RealBetis–Villarreal 0–2 (Pau Torres, 41., Capoue 83.)

VÉGE A MECCSNEK, GYŐZÖTT A REAL!

90+2. perc. ÚJABB HELYZETEK. A Real legjobbja, Asensio lőtt távolról mellé, majd nem sokkal később Maximiano védett ismét Valverde lövésnél.

87. perc. Modric helyett bejött Ceballos.

84. perc. Marcelót Nacho váltotta.

82. perc. MAXIMIANO! Jovics tört kapura, a védők szerelték, de odapasszolták a labdát Asensiónak, aki tíz méterről lőtt, a vendégek kapusa már a nyolcadik védését mutatta be, nagyot vetődve.

80. perc. Uzuni helyett a 19 éves Arezo állt be, Millát Rochina váltotta.

79. perc. BÜNTETŐHÖZ JUT A REAL!? - NEM! Elsőre a tizenegyespontra mutatott a játékvezető, miután Gonalons buktatta Hazard-t, de kiderült, hogy kívül volt. A szabadrúgás nem okozott gondot a kapusnak.

74. perc. GÓL! VEZET A REAL! Militao szerzett vissza gyorsan egy labdát a tizenhatos előterében a most beállt Rabától, majd Asensio jó 26 méterről, kissé jobbról, bal lábbal a kapu hosszú oldalába lőtt. Nagy gól volt! Ez Asensio 6. találata az idényben.

71.perc. Puertas helyett Raba állt be, Colladót Petrovics váltotta. Mindkét becserélt játékos új igazolás.

69. perc. Hazard véletlenül rálépett az elé vetődő Quini kezére, ezt lefújta Lahoz, amiért Modric hevesen reklamált, ezért sárga lapot kapott.

66. perc. EGYBŐL EGY JOVICS-HELYZET. A most beállt szerb csatár, a másik csere, Hazard passzából lőtt a bal oldalon, úgy nyolc méterről, a szélről a kapu mellé.

65. perc. Isco és Rodrygo ment le a Realban, bejött Hazard és Jovics.

63. perc. Suárez helyére Molina állt be.

60. perc. MAXIMIANO! Előbb Rodrygo bal oldali lövését tolta szögletre a vendégek kapusa, majd a szöglet után a másik oldalon asensio tíz méteres próbálkozását is kitolta.

56. perc. MODRIC! Alaba lekészítées után egy jó csel után 10 méterről lőtt a horvát, de egy bevetődő védő blokkolt.

52. perc. NAGY MENTÉS. Carvajal jobb oldali beadásnál Isco elől Quini tudott tisztázni néhán méterre a kaputól.

49. perc. Valverde léphetne ki egyedül egy kiugratással, de Lahoz lefújta az akciót, mert véleménye szerint Valverde az indulásnál kézzel szabálytalankodott Torrentével szemben.

47. perc. MICSODA PASSZ! Marcelo bal külsővel lőtte középre a labdát Valverde elé, de a kivetődő Maximiano megelőzte a Real játékosát.

ELKEZDŐDÖTT A 2. FÉLIDŐ.

Csere: Valverde állt be Camavinga helyett a Realban.

Az első félidő statisztikái: labdabirtoklás, lövés, kaput eltaláló lövés, szabálytalanság (Forrás: Marca)

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK! Gól nincs, de helyzetek mindkét oldalon voltak, kíváncsian várjuk a folytatást.

43. perc. Uzuni szerelte a tizenhatoson belül Carvajalt, szöglettel jöhetett a Real, ami után távolról lőttAsensio, de Maximiano védett. Csakúgy, mint nem sokkal később Isco kapáslövésnél. A helyzet után Uzuni rövid ideig lent maradt a gyepen, de végül nem volt szükség ápolásra.

40. perc. Támadásban maradt a Granada: jobb oldali beadásnál Uzuni fejelhetett volna, de nem találta el a labdát, ami így Nevához került, de a felfutó védő lövése elkerülte a kaput.

36. perc. UZUNI-HELYZET! Az albán támadó lépett ki a védők közül a Suáreztől kapott hosszú passzal, de nem tudta ellőni a labdát a kifutó Courtois mellett. Az ellentámadásból a Real is eljutott a kapuig, de Maximiano is a helyén volt.

32. perc. Rodrygo kényszerítőzött Camavingával, előbbi lőtt, de a labda az egyik vendégjátékost érintve az oldaláhálóban kötött ki. Szöglettel jöhetett a Real: a kis szöglet után visszakerült a labda Krooshoz, aki éles szögből, a tizenhatoson kívülről, balról a kapu fölé lőtt.

31. perc. KAPUFA! Egy jobb oldali beadásba az egyik vendégvédő beletette a lábát, így pattant a labda a lécre, nem sokon múlt, hogy egy öngóllal megszerezze a vezetést a Real.

26. perc. A kivetődő Maximiano csípett el egy labdát a bal oldalon Rodrygo elől.

24. perc. Asensio ível középre bal oldali szabadrúgásból Militao irányába, de lecsorog a labda a védőkről.

19. perc. Egy ápolás után Gonalons sántikált le a pályáról, miután egy szerencsétlen leérkezésnél Camavinga rúgta meg a bokáját, de később folytatni tudta a játékot a vendégek játékosa.

13. perc. AZ ELSŐ REAL LÖVÉS! Modric kiugratását Isco készítette le Asensiónak, aki éles szögből, jobbról, úgy nyolc méterről lőtt, de Maximiano védett.

11. perc. A Real első szögletéből nem alakult ki helyzet, Uzuni próbált meg elindulni a labdaszerzés után, de a félpályáig sem jutott el, mert Marcelo elpiszkálta előle a labdát.

9. perc. Modric jobb oldalról, szabadrúgásból ívelt középre, Isco érkezett, de fejese a mellette futó védőről vágódott le.

5. perc. A GRANADÁÉ AZ ELSŐ HELYZET, NAGYOT VÉDETT COURTOIS! A jobb oldalon felfutó Puertas Marcelo mögött került helyzetbe egy mesteri, a félpályáról érkező keresztlabdával, de 14 méterról leadott lövését a kimozduló Real kapus védeni tudta.

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A fehérben játszó Real Madrid kezdett. Piros-fehérben a Granada.

Klasszikus középcsatár nélkül kezd a Real Benzema hiényéban, ugyanis Jovics csak a kispadon kapott helyet. A középpályás Isco játszhat elöl, a támadósor közepén, az az Isco, aki eddig kétszer kezdett ebben az idényben bajnoki meccsen, legutóbb augusztusban…

ELŐZMÉNYEK

A Granadában rögtön a kezdőcsapatba került a hétfőn a Ferencvárostól szerződtetett albán válogatott Myrto Uzuni, aki másfél héttel ezelőtt még az NB I-ben játszott a Puskás Akadémia ellen.

Myrto Uzuni (12) néhány spanyolországi edzéssel a háta mögött rögtön a kezdőcsapatba került a Real Madrid ellen (Fotó: Granada CF)

A Real Madridból Karim Benzema, Ferland Mendy, Mariano Díaz sérülés, Casemiro és Lucas a hírek szerint gyomorrontás, Vinícius Junior eltiltás miatt hiányzik. A Granadában Santiago Arias és Neyder Lozano nem játszhat sérülés miatt.

A La Ligában listavezető Real a legutóbbi két tétmeccsén nem tudott nyerni: a bajnokságban ikszelt az Elcéhvel majd a kupában kikapott 1–0-ra, és ezzel kiesett Bilbaóban. A Granada a legutóbbi két bajnoki meccsét elveszítette, a legutóbbi négy meccsén pedig csak két pontot szerzett. December 22. óta nem győzött, akkor viszont a címvédő Atlético Madridot verte meg 2–1-re.