Benzema ezúttal az előkészítésben jeleskedett, két góllal nyert a Real

2023.02.02. 20:55
(AFP)
A La Ligában a Real Madrid hazai pályán 2–0-ra megverte a Valenciát a spanyol bajnokság 17. fordulójából elhalasztott mérkőzésen.

SPANYOL LA LIGA
A 17. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
Real Madrid–Valencia 2–0 (0–0)
Madrid, Santiago Bernabéu, 51 926 néző. Vezette: Alberola
Real Madrid: Courtois – Nacho, Éder Militao (Carvajal, 36.), Rüdiger, Camavinga – Modric (Valverde, 66.), Kroos (Tchouaméni, 66.), Ceballos – Marco Asensio, Benzema (Rodrygo, 60.), Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Valencia: Mamardasvili – Foulquier, Gabriel Paulista, Diakhaby, Gaya – Musah (Cömert, 75.), Guillamón, André Almeida (Moriba, 70.) – Castillejo (Marcos André, 58.), Cavani (Fran Pérez, 75.), Lino (Lato, 70.). Vezetőedző: Voro
Gólszerző: Marco Asensio (52.), Vinícius Júnior (54.)
Kiállítva: Gabriel Paulista (72.)

Nem akarta elveszíteni első mérkőzését a Valencia új mestere, Voro, ezért védekező taktikával küldte csapatát pályára a Real Madrid otthonában, az első félidőben nem is lőttek kapura. Egészen pontosan: Vorónak van rutinja az „elsőzésben”, mert a hetedik alkalommal ült le a Valencia kispadjára, de elnökként és sportigazgatóként is szolgálta már a klubot, amelyet játékosként 1984 és 1993 között erősített (majd eligazolt a Deportivo La Corunához).

Hétszer egy klubnál csak őt és Luis Aragonést nevezték ki vezetőedzőnek a spanyol élvonalban.

Voro szerencsésen indította legújabb időszakát, mert Karim Benzema kiváló passzait Marco Asensio és Vinícius Júnior sem tudta gólra váltani, Antonio Rüdiger fejes gólját visszavonta a VAR; de a szünet után hamar eldöntötte a mérkőzést a Real.

Benzema előbb a jobb szélről adott egy gólpasszt Marco Asensiónak, majd a saját térfeléről, bal oldalról Vinícius Júniornak, és innen már nem állt fel a Valencia.

Az addig remeklő, több nagy mentést bemutató Gabriel Paulista még a hajrá előtt kiállíttatta magát, felrúgta Viníciust, és ezzel elvette a reményt a csapatától.

Néhány kisebb helyzetet még kihagyott a Real, ahol azért aggodalomra adhat okot, hogy Éder Militaót és Benzemát is sérülés miatt kellett lecserélni.

20. Elche1961312–39–27 6

Benzema betalált az előző 7 meccsén a Valencia ellen. Ma is duplázott...

40 éve nem állt ilyen rosszul a Valencia a La Ligában a bajnokság felénél.

Véget ért a La Liga őszi szezonja hivatalosan is...

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. perc Vinícius passzát Asensio ballal 22-ről nem sokkal vágja a bal alsó mellé!

90. perc Vinícius passzát kapura teszi Asensio, a kapusa ölébe fekve ment jobbal Diakhaby.

Három perc a ráadás.

89. perc Cömert buktatja Viníciust a 16-os előtt pár centiméterre. Rodrygo kapura vágja a szabadrúgást, Mamardasvili kitolja a középre tartó labdát a léc alól.

84. perc Ceballos keményen harcol a középpályán, ad is, kap is. A nézők a nevét skandálják cserébe.

82. perc Megindul szépen Camavinga passzával Tchouaméni, de ballal az ötös sarka elől a kapusba lő. Előtte Mérida lőtte kapura Moriba passzát a 16-os előtt, de odalépett elé Valverde.

75. perc Fran Pérez Cavanit, Eray Cömert Musah-t váltotta.

74. perc Valverde lő ballal 15-ről a bal alsó felé, hatalmasat véd Mamardasvili.

Még Militaóval is szájkaratézik egyet lefelé menet.

72. perc Gabriel Paulista a bal szélen alárúg az őt otthagyó Viníciusnak, azonnali piros lap. És hatalmas pogó.

70. perc Lino és Almeida le, Toni Lato és Ilaix Moriba be.

67. perc Ez igen, Fran fejese után André ballal ollózó mozdulattal, félfordulatból milliméterekkel lő tízről a jobb felső mellé.

66. perc Kroos és Modric le, Aurélien Tchouaméni és Federico Valverde be.

62. perc Marco Asensio visszarántja a felezőnél Linót, sárga lap.

60. perc Rodrygo a lesérült Benzemát váltja.

60. perc Mouctar Diakhaby ellöki Viníciust a bal szélen, sárga lap.

58. perc Marcos André be, Samu le.

56. perc Modric ballal az ötös bal sarkáról a kapusba lő, Modric középre ad aztán, Benzema nyolcméteres lövésébe beleugrik Diakhaby!

54. PERC VINÍCIUS JÚNIOR IS BETALÁL, az ötös bal sarka elől, tíz méterről jobbal a kapu bal sarkába lő, laposan. Benzema a saját térfeléről, a bal szélről indított, Foulquier és Paulista is lemaradt: 2–0!

Lino maradt hátul Asensióval.

52. PERC ELSÜL MARCO ASENSIO LÁBA! Benzema passzát kissé balról, 19 méterről félmagasan a jobb, azaz a túlsó sarokba rúgja. A labda kifelé kanyarodott, Mamardasvili el sem tudott vetődni: 1–0!

52. perc Kroos csodálatos keresztpasszát Vinícius rosszul adja középre Benzemának.

47. perc Asensio keresztpasszát Benzema jobbal Paulistába vágja az ötös bal sarkáról. Túl sokat várt az ék.

46. PERC FOLYTATJUK!

427 Gento és Benzema

Hétszer ugyanazon csapat kispadjára a La Ligában csak az atléticós Luis Aragonés ült le.

Forrás: Weltfussball

45+8. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+5. perc Nem gól a gól. Karim Benzema meg sárga lapot kap, mert a homlokánál fogva eltolta magától a szűrőt.

Megmondja a VAR.

4

5+2. PERC VEZET A REAL? Modric jobbról jobba szép ívben teker középre egy szögletet, az ötös bal sarkáról ANTONIO RÜDIGER a bal sarokba fejel, félmagasan. Foulquier és Almeida mellől. De Benzema nem lökte előtte Musah-t?

Három perc a ráadás, nagyon leült a mérkőzés a szünet előttre...

40. perc Lino ápolást kér, de folytatja végül a szélső.

36. perc Dani Carvajal a pályán, lesérült, meghúzódott Militao. Carvajal a Barca elleni Szuperkupa-döntőn sérült le, azóta nem játszott. Nacho ment eggyel bejjebb.

33. perc Nacho kap sárga lapot Musah megrúgásáért.

31. perc Az ötös bal sarkáról ballal az oldalhálóba lő Camavinga, félmagasan, Mamardasvili biztosított. Asensio indított.

30. perc Újabb helyzet, most nem figyelt Paulista, Benzema balra passzol, az ötös elé betörő Vinícius ballal rosszul találja el azonban a labdát. Középre tart és laposan, csemege.

A Real sorozatban a 15. hazai meccsen maradhat veretlen a Valencia ellen, ennyi a klubrekord.

25. perc Ó, Asensio... Benzema balról középre ad, a középpályás ballal tízről vérhólyagot rúg a labdába.

22. perc Asensio balról ballal középre ad egy szabadrúgást, remekül, mert pontosan Benzema elé tekeri a labdát... de Paulista az utolsó pillanatban fejjel belecsúsztat a labdába, így az a jobb alsó sarok mellett hagyja el a játékteret.

A Real Madrid legutóbbi három La Liga-mérkőzését megnyerte a Valencia ellen. Csak 2009 és 2011 között (5) volt hosszabb ilyen sorozata a 21. században.

19. MEKKORA BLOKK! Benzema ad balról sarokkal középre, Militao és Vinícius akciója végén, ballal tízről kapura lő Asensio, de blokkol az ötös előtt bevetődő Paulista. A bevetődő brazil bekk letérdelve a jobb sarkával mentett.

18. perc Foulquier odarúg Viníciusnak, és maga is csodálkozik, hogy nem kap sárga lapot.

16. perc Nacho beadása dettó.

15. perc Militao emelésével megindul Vinícius, majd visszafordul. Benzema felcsap jobbszellőnek, közbelép Gaya, szöglet. Kicsi, Asensio beadása Paulustáé aztán.

13. perc Gaya beadása sem az igazi.

10. perc Mezőnyharc, sok-sok szabálytalansággal.

Voro Valencia-nevelés, anno 1984 és 1993 között játszott a nagycsapatban, majd a SzuperDeporba távozott.

4. perc HELYZET, Asensio nagy passzt kap a 16-os elől a pocsék Paulista-passzt lefülelő Modrictól, az ötös jobb sarka elől jobbal kapura lő, de jobbra vetődve véd Mamardasvili!

3. perc Ceballos szereli harcias becsúszással Almeidát.

1. perc Vinícius lerúgja a cipőt futás közben Foulquierről.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a venégek sárga-piros-kék mezben és kék nadrágban.

Egy kis örökmérleg: 194 mérkőzés, 103 realos és 51 valenciás sikerrel, 363, ill. 242 rúgott góllal.