Asensio mesés visszatérése, nyert a Real Madrid

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.06.18. 21:50
Az első gól megtörte a jeget (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó La Liga 29. fordulójának záró mérkőzésén 3–0-ra legyőzte odahaza a Real Madrid a Valenciát, Marco Asensio góllal és gólpasszal tért vissza 11 hónapos kihagyás után.

SPANYOL LA LIGA
29. FORDULÓ
Real Madrid–Valencia 3–0
(Benzema 61., 86., Asensio 74.)
Kiállítva:
Li Kang In (89., Valencia)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Zinédine Zidane Realja az első félidőben 16-os környéki átlövésekkel próbálta meglepni a Valenciát, csakhogy Eden Hazard, Casemiro és Karim Benzema próbálkozásait rendre védte a vendégkapus Jesper Cillessen.

Két veszélyes támadást vezetett csupán az első negyvenöt percben a Valencia, de az egykor rövid ideig a Realban pallérozódó Rodrigo Moreno első lövésénél csak a kapufa, a másodiknál pedig csak a VAR mentette meg a góltól a hazaiakat, utóbbi esetnél jól döntött a játékvezető.

Ha már otthon: a két csapat az Alfredo Di Stéfano Stadionban csapott össze, természetesen zárt kapuk mögött – az argentin játékoslegenda nemcsak a Real Madridot erősítette, hanem megfordult a Valenciánál is, tudniillik háromszor is edzette a „denevéreseket”, s vezette bajnokságra a második és az első osztályban is, egyszer pedig KEK-et nyert a csapattal.

A Valencia mostani edzője Zidane egykori madridi játékostársa, Albert Celades, aki a második félidőre, miután Karim Benzema megszerezte a vezetést a Realnak, bevetette Goncalo Guedest, Kévin Gameirót és a volt realos Gyenyisz Cserisevet, míg Zidane pályára vezényelhette kilenc hónap után az újra egészséges Marco Asensiót, aki az első labdaérintéséből a kapuba talált!

Meseszerű.

Asensio lett a Real 20. gólszerzője ebben az idényben, ez La Liga-rekord!

Asensio adott egy gólpasszt is, Karim Benzemának, aki jobbal felpörgette magának a labdát a 16-oson, majd ballal a jobb felső sarokba vágta azt – második félidei játékával a Real megérdemelten nyerte meg a bajnokit.

Benzema a duplájával a Real Madrid történelmének ötödik legeredményesebb góllövője lett, éppen Puskás Ferencet megelőzve!

Összefoglaló

KORÁBBAN
DeportivoAlavés–Real Sociedad 2–0 (Sainz 56., Aguirregabiria 96.)

SZERDÁN JÁTSZOTTÁK
Osasuna–Atlético Madrid 0–5(J. Félix 27., 56., M. Llorente 79., Morata 82., Carrasco 88.)
Eibar–Athletic Bilbao 2–2
(Kike 19., Orellana 78. – 11-esből, ill. R. García 8. – 11-esből, Villalibre 81.)
RealValladolid–Celta Vigo 0–0