La Liga: Inaki 251 meccs után hagyott ki bajnokit, kikapott a Bilbao

L. M.L. M.
2023.01.29. 20:32
Iago Aspas (jobbra) eldöntötte a mérkőzést (Fotó: Getty Images)
A Celta Vigo Iago Aspas találatával 1–0-ra legyőzte az Athletic Bilbaót a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 19. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Még el sem hangzott a kezdő sípszó, egy szempontból már történelmi mérkőzést láthattak az Abanca-BalaídosStadionba kilátogatók. A vendégegyüttesben ugyanis 6 év és 251 nap után nem lépett pályára bajnoki mérkőzésen Inaki Williams. A ghánai válogatott támadót izomsérülés miatt kellett nélkülözniük a baszkoknak.

Carles Pérez révén már az első percben megszerezhette volna a vezetést a Celta Vigo, a spanyol csatár találatát azonban a játékvezető kezezés miatt érvénytelenítette.

Az első érvényes gólra a 71. percig kellett várni, Luca de la Torre indítása után lépett ki középen Iago Aspas, aki ballal ellőtte a labdát a kapus mellett, megszerezve a vezetést a Vigónak. Erre nem érkezett válasz baszk oldalról, így a Celta otthon tartotta a három pontot, és elmozdult a kieső helyről.

SPANYOL LA LIGA
19. FORDULÓ

Celta Vigo–Athletic Bilbao 1–0 (I. Aspas 71.)

KÉSŐBB
21.00:Real Madrid–Real Sociedad (Tv:Spíler2)

Hétfő
21.00:Villarreal–Rayo Vallecano (Tv:Spíler2)

KORÁBBAN
Cádiz–Mallorca 2–0
(Bongonda 10., Álex Fernández 38. – 11-esből)
Girona–FC Barcelona 0–1(Pedri 61.)
Sevilla–Elche 3–0
(el-Nesziri 29., 45+3., Acuna 43.)
Getafe–Real Betis 0–1(Iglesias 85. – 11-esből)
Almería–Espanyol 3–1(L. J. Suárez 21., Léo Baptistao 61., Portillo 77., ill. Joselu 90+3.)
Real Valladolid–Valencia 1–0(Larin 90.)
Osasuna–Atlético Madrid 0–1(Saúl Níguez 74.)

1. Barcelona 18 15 2 1 37–6 +31 47
2. Real Madrid 17 13 2 2 38–16 +22 41
3. Real Sociedad 18 12 2 4 28–18 +10 38
4. Atlético Madrid 19 10 4 5 28–16 +12 34
5. Villarreal 18 9 4 5 21–13 +8 31
6. Betis 18 9 4 5 20–14 +6 31