A Cádiz remekül védő kapusa sem tudta megakadályozni a Real Madrid újabb győzelmét

2023.04.15. 20:50
Indulatokból nem volt hiány a mérkőzésen (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 29. fordulójában a Real Madrid 2–0-s győzelmet aratott a Cádiz otthonában a szombati játéknap záró mérkőzésén.

SPANYOL LA LIGA
29. FORDULÓ
CÁDIZ–REAL MADRID 0–2 (0–0)

Cádiz, Nuevo Mirandilla Stadion. Vezette: Manzano (spanyol)
CÁDIZ: David Gil – Parra (Jorge Mere, 55.), Luis Hernández, Fali, Espino – Bongonda, F. San Emerito (Álex Fernández, 70.), Rubén Alcaraz, Sobrino (Alejo, 70.) – S. Guardiola (Roger, 70.), Chris Ramos (Negredo, 78.). Vezetőedző: Sergio
REAL MADRID:
Courtois – L. Vázquez (Camavinga, 67.), É. Militao, Rüdiger, Nacho – F. Valverde (Modric, 80.), Tchouaméni, Ceballos – M. Asensio, Benzema, Rodrygo (E. Hazard, 80.).Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző:
Nacho (72.), M. Asensio (76.)

Hazai pályán legutóbb 1991-ben tudta legyőzni a Cádiz a Real Madridot, és nem meglepő módon a szombati találkozó esélyesének is a fővárosiak számítottak. Sokan úgy gondolhatták, hogy a két, Chelsea elleni BL-párharc között tartalékosabb kerettel állnak majd fel a madridiak, a hazai nézők azonban nem lehettek elégedetlenek, hiszen több nagy sztár is ott volt Ancelotti kezdőjében.

Az első lehetőség az ötödik percben Benzema előtt adódott, hét perccel később azonban a hazaiak kerültek nagyon közel a gólszerzéshez, de Espino lövése nyomán a bal kapufán csattant a labda. A folytatásban sorjáztak a madridi lehetőségek, de Gil kapus eszén nem tudtak túljárni Rodrygoék. A 35. percben már Gil is verve volt, ám Benzema lövését követően a lécen csattant a labda. A félidő utolsó nagy helyzetét Ceballos puskázta el, kapáslövését Gil a léc fölé tornázta.

A második félidő jelentős részében is leginkább madridi helyzeteket jegyezhettünk fel, Courtois-nak csupán egy alkalommal kellett védenie (Rubén Alcaraz távoli lövése után). A 64. percben a Real Madrid Benzema révén ismét a kapufát találta el, majd a 72. percben Nacho unta meg, hogy a támadók közelről nem tudják bevenni Gil kapuját, és 20 méteres lövéssel előnyhöz juttatta a madridiakat. Még fel sem ocsúdtak a hazaiak, négy perc múlva Asensio találatával már kétgólos hátrányban voltak. A folytatásban az eredmény nem változott, így a hétközi Bajnokok Ligája-mérkőzés után ismét kétgólos győzelmet arattak Ancelotti tanítványai. 0–2

20. Elche28271920–57–3713

90+4. perc: VÉGE! A Real Madrid magabiztos győzelmet aratott a Cádiz felett. Köszönjük figyelmüket!

90. perc: Négy perc hosszabbítás következik.

88. perc: Asensio távoli lövése szállt a bal alsó sarok irányába, de Gil résen volt és védeni tudott.

80. perc: Kettőt cserélt a Real, Rodrygo helyére Hazard, Valverde helyére Modric állt be.

78. perc: Cserélt a Cádiz, Negredo érkezett Chris Ramos helyére.

76. perc: GÓÓÓÓL! Gyorsan felépített madridi támadás végénValverde passza után Asensio 13 méterről, ballal lőtte a jobb alsó sarokba a labdát. 0–2!

Nacho megunta a madridi támadók gyenge helyzetkihasználását és bődületes gólt szerzett (Fotó: AFP)

72. perc: GÓÓÓÓÓÓL! NACHO!! Tchouaméni passza után Nacho 20 méterről, jobbal a jobb alsó sarokba lőtt. 0–1!

70. perc: Hármat cserélt a Cádiz, San Emerito helyére Álex Fernández, Sobrino helyére Alejo, Guardiola helyére Roger állt be.

67. perc: Cserélt a Real, Camavinga érkezett Vázquez helyére.

64. perc: KAPUFA! Benzema egy csellel eltolta a védők mellett a labdát, majd a bal kapufát találta telibe.

58. perc: Asensio gyorsan elvégzett szöglete után Valverde éles szögből a kapu mellé lőtt.

57. perc: Asensio remekül passzolt Valverdéhez, aki Rodrygot szolgálta ki remekül, de a brazil pontatlan volt és nem tudta a kapuba kotorni a labdát.

55. perc: Cserélt a Cádiz, Jorge Mere érkezett Parra helyére.

55. perc: Benzema és Asensio kényszerítője végén utóbbi lőtte 17 méterről a kapu mellé a labdát.

54. perc: Rubén Alcaraz 20 méterről lőtte kapura a labdát, de Courtois védeni tudott.

50. perc: Militao indította Rodrygot, aki finom mozdulattal levette a labdát a 16-oson belül, majd 10 méterről kapura lőtt, de a kilépő Gil ismét védeni tudott.

46. perc: Csere nélkül folytatódott a mérkőzés.

45+1. perc: Vége az első félidőnek. A kapufát mindkét csapat eltalálta már, de ha a Real Madrid pontosabban használja ki a helyzeteit, akkor már gólokkal is vezethetne.

45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.

42. perc: Jobb oldali szögletet követően a hosszún érkező Ceballos ballal, kapásból lőtte kapura a labdát, de Gil újabb bravúrt bemutatva a kapu fölé tornázta a labdát.

40. perc: Rodrygo villant meg ismét, de lövése nem fogott ki Gilen. Már gólokkal vezethetne a madridi gárda...

35. perc: KAPUFA A TÚLOLDALON IS! Rodrygo remek cselekkel tört be a 16-oson belülre, majd Ceballoshoz passzolt, a spanyol lövése rövid volt, így Gil testéről lepattant a labda Benzema elé, a francia pedig 7 méterről a felső lécet találta el.

29. perc: Alcaraz ütközte le könyökkel Ceballost, sárga lap.

23. perc: Alcaraz szöglete után Chris Ramos harcolt meg a labdáért, majd 10 méterről a kapu mellé lőtt.

21. perc: Asensio szöglete után Tchouaméni fejelte kapura a labdát, de Gil ezúttal is a helyén volt.

18. perc: Asensio és Benzema kényszerítője után a francia külsővel lőtte kapura a labdát, de a kilépő Gil védeni tudott.

16. perc: Tchouaméni ívelése után Benzema elől tisztázott Luis Hernández, majd Asensio lövését védte bravúrral Gil.

12. perc: KAPUFA! Sobrino passzolta a labdát az üresen érkező Espinohoz, az uruguayi betört a 16-oson belülre, de életerős lövése a bal kapufán csattant.

5. perc: Benzema előtt adódott az első lehetőség, a francia bevezette középre a labdát, majd 18 méterről lövésre szánta el magát, de a labda San Emeterio lábáról szögletre vágódott.

1. perc: Benzema indította útjára a labdát, elkezdődött a mérkőzés!

A Cádiz sárga-kékben, a Real tiszta fehérben játszik.

Egy perces gyászszünet előzi meg a kezdést.

Pályán a csapatok, telt ház a Nuevo Mirandilla Stadionban.

A Cádiz utoljára 2020-ban győzte le a madridiakat, bár az akkori győzelem értékét növeli, hogy a találkozót Madridban rendezték. Hazai környezetben utoljára 1991-ben arattak győzelmet a sárga-kékek aktuális ellenfelük ellen.

A két csapat legutóbbi mérkőzését 2022 novemberében a Real nyerte 2–1-re, Cádizban legutóbb 1–1-s döntetlen eredmény született. A múltban összesen 34 alkalommal játszottak egymás ellen, a Real 24, a Cádiz mindössze 4 győzelmet aratott, a további 6 mérkőzés döntetlen eredménnyel zárult.

Köszöntjük Önöket! Hamarosan kezdődik a spanyol labdarúgó-bajnokság utolsó szombati mérkőzése, a Cádiz–Real Madrid összecsapás.