La Liga: az Atlético nehezen törte fel a Deport

2016.09.25. 18:12
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 6. fordulójában az Atéltico Madrid hazai környezetben nyert a Depor ellen.

A végig mezőnyfölényben lévő vendéglátók nehezen törték fel a második félidőben emberhátrányban játszó Deport. A három pontot érő gólt Antoine Griezmann szerezte a 70. percben egy formás, ám erősen les gyanús akció lezárásaként.

A Villarreal két góllal nyert az Osasuna ellen, és tovább őrzi veretlenségét. A mérkőzés első gólját a nyári nagy fogás, a brazil Alexandre Pato szerezte, aki ötödik bajnokiján először volt eredményes. Az El-ben jobb a mutatója, ott rögtön az első találkozón betalált.

A Celta Vigo kétgólos győzelmet aratott az Espanyol vendégeként. A találkozó érdekessége, hogy mindkét gól a 90. perc után esett. Az Espanyol nehéz idény elé néz: harmadik vereségét szenvedte el, hazai környezetben a másodikat. Otthon három bajnoki után is nyeretlen.

SPANYOL LA LIGA
6. FORDULÓ

Atlético Madrid–Deportivo La Coruna 1–0 (Griezmann 70.)
Espanyol–Celta Vigo 0–2 (Rossi 91., Sisto 93.)
Villarreal–Osasuna 3–1 (Pato 5., Bruno 24. – 11-esből, Sansone 39., ill. Roberto Torres 45+1.)
Leganés–Valencia 1–2

1. Real Madrid 6 4 2 15–6 +9 14
2. Barcelona 6 4 1 1 19–6 +13 13
3. Atlético Madrid 6 3 3 12–2 +10 12
4. Villarreal 6 3 3 9–4 +5 12
5. Athletic Bilbao 6 4 2 9–6 +3 12
6. Sevilla 6 3 2 1 11–9 +2 11
7. Las Palmas 6 3 1 2 14–11 +3 10