La Liga: az Atlético a harmadik, a Villarreal az Ekl-induló

K. B.K. B.
2022.05.22. 23:59
Rodrigo de Paul szerezte az Atlético Madrid első gólját (Fotó: AFP)
A spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 2021–2022-es idényének utolsó fordulójában biztossá vált, hogy az Atlético Madrid zár a dobogó harmadik fokán, s az is kiderült, hogy az Európa-konferencialigát érő 7. helyen a Villarreal végez.

A Villarreal vagy az Athletic Bilbao szerzi meg az Európa-konferencialigát érő hetedik helyet a bajnokságban? Talán ez volt a vasárnapi záró forduló esti programcsomagjának legfontosabb kérdése a La Ligában.

Amennyiben a Sevilla hazai pályán legyőzi a Bilbaót, és az Atlético Madrid pontot veszít a Real Sociedad otthonában, akkor Julen Lopetegui csapata zár a harmadik helyen, a „matracosok” pedig visszacsúsznak a negyedik pozícióba. A presztízscsatában végül egyik BL-induló csapat sem hibázott.

Diego Simeone együttese az első félidőben gyengébben játszott, mint a Sociedad, ám a második 45 percben fordult a kocka: először Rodrigo de Paul talált be, nem sokkal később pedig Ángel Correa is eredményes volt, így az Atlético Madrid 2–0-s vezetésre tett szert. A végjátékban Jon Guridi szépített, ezzel 2–1-es eredménnyel zárult a találkozó.

A Sevilla is megtette a magáét, hiszen végig irányította az Athletic Bilbao elleni összecsapást. Az 51. percben les miatt a videobíró érvénytelenítette Karim Rekik találatát, de bő negyedórával később már nem volt kérdés, Rafa Mir megszerezte a vezetést, és beállította az 1–0-s végeredményt.

A Villarreal eközben 2–0-s diadalt aratott a Barcelona felett idegenben, tehát nem maradt több kérdés: a következő idényben ő szerepelhet a nemzetközi porondon.