Király-kupa: ötgólos győzelemmel lépett tovább a Barcelona

Bacskai János Bacskai János
2020.01.30. 20:55
Katalán pillanatkép: Arthur és „királya″... (Fotó: AFP)
A Király-kupa nyolcaddöntőjében a Barcelona öt góllal küldte haza a Leganést, Lionel Messi 500. győzelmét aratta a klubja színeiben!

KIRÁLY-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Barcelona–Leganés 5–0
(Griezmann 4., Lenglet 27., Messi 59., 89., Arthur 77.)

Sok gonddal küzd mostanában a Barcelona, remek lehetőségnek ígérkezett a Leganés elleni hazai kupamérkőzés, hogy a harmatos ellenféllel szemben sokgólos, önbizalmat növelő győzelmet arassanak Lionel Messiék.

A katalánok mestere, Quique Setién egyáltalán nem tartalékolt, sokak szerint a mostani lehető legjobb kezdőjét küldte a pályára, hogy éles mérkőzésen gyakorolják tovább az újonnan felfedezett tiki-takát, a mester kedvenc taktikáját. Az első félidőben 74 százalékban birtokolták a hazaiak a labdát, és ugyan bemutatott pár veszélyes kontrát a Leganés, de már a szünetre elbukta a továbbjutást: Nélson Semedo beadását Antoine Griezmann a 4. percben közelről a kapuba vágta, majd a 27. percben Lionel Messi szögletét Clément Lenglet a léc alá fejelte.

Jobban kezdte a második félidőt is a Barcelona, Lionel Messi egy szerencsés góllal végleg lezárta a mérkőzést, a Leganés ellen a 8. mérkőzésén a 9. találatát szerezte, öt gólpassz mellett. Innen már nem állt fel a kiscsapat, kényelmesen passzolgattak a katalánok, a hajrára fordulva nagy tűzijáték után a csereként beálló Arthur is eredményes volt.

Aitor Ruibar legalább a becsületgólt megszerezhette volna, de ziccerben Marc-André ter Stegent találta el, Messi pedig góllal büntetett a 89. percben, tovább javítva statisztikáit: könnyed, ötgólos sikerrel (5–0) lépett a Barcelona a következő körbe.

Lionel Messi pedig 500. győzelmét aratta tétmérkőzéseken a Barcelona színeiben, ráadásul az 500. gólját szerezte a spanyol sorozatokban (bajnokság, Király-kupa, Szuperkupa)!

Az argentin klasszis ezzel újabb mérföldkőhöz ért: a spanyol csúcsot már korábban megdöntötte, Xavi (Barcelona) „csak” 482, Iker Casillas (Real Madrid) 463, Andrés Iniesta (Barcelona) 459, Andoni Zubizarreta (Athletic Bilbao, Barcelona, Valencia) 444 győzelmet aratott klubszinten, a korábban a Sevillában, most a Real Madridban futballozó Sergio Ramos 439-nél tart.

KÉSŐBB
Mirandés (II.)–Sevilla 3–1 (Matheus Aias 7., 30., A. Rey 85., ill. Nolito 90.)

KORÁBBAN
CulturalLeonesa (III.)–Valencia 0–0 – 11-esekkel 2–4
Rayo Vallecano (II.)–Villarreal 0–2 (Nino Fer 84., Cazorla 85.)
Tenerife (II.)–Athletic Bilbao 3–3 (Joselu 8., 21. – az elsőt 11-esből, D. Gómez 105+1. – 11-esből, ill. I. Williams 17., 54., Yuri Berchiche 118.) 11-esekkel 2–4
Badajoz (III.)–Granada 2–3(Pablo Vázquez 8., A. Caballero 90+3., ill. A. Martínez 1., R. Soldado 86., C. Fernández 109.)
Real Sociedad–Osasuna 3–1 (Isak 33., 69., Ödegaard 61., ill. Cardona 36.)

RealZaragoza (II.)–Real Madrid 0–4 (Varane 6., L. Vázquez 32., Vinícius Júnior 72., Benzema 78.)