Cs. M. 2022.02.09 22:53 Frissítve: 2022.02.09 23:12

Király-kupa: az elődöntő első felvonását a Betis nyerte Madridban

A Real Betis 2–1-re legyőzte a Rayo Vallecanót a spanyol Király-kupa elődöntőjének első felvonásán, így előnnyel várhatja az otthoni visszavágót.

A Betisnél az előny (Fotó: AFP)

Egyik csapatnak sem mindennapi élmény Király-kupa-elődöntőt játszani, mégsem óvatoskodtak, nekirontottak egymásnak. Az első gólra sem kellett sokat várni, Álvaro García már az 5. percben előnyhöz juttatta a Rayót, a folytatásban egyre több helyzetet kialakító Betis azonban Borja Iglesias találata révén már a 26. percben kiegyenlített, a szünetben pedig 1–1 volt az állás.

A második játékrész közepén aztán jött William Carvalho, aki pazar kötényt adott Balliunak, majd a kapuhoz közel nem hibázott (1–2). A hátralévő időben voltak nagy lehetőségei a Rayónak, de nem tudott egyenlíteni, így a Betis előnnyel várhatja a március 3-ai, otthoni visszavágót.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
ELŐDÖNTŐ, 1. mérkőzés
Rayo Vallecano–Real Betis 1–2
(Á. García 5., ill. B. Iglesias 26., Carvalho 68.)

2022.09.27 11:46:16

Spanyol labdarúgás nemzetisport.hu

Gaizka Mendieta: Csak idő kérdése, hogy lesz-e újra magyar futballista a spanyol élvonalban.

2022.09.18 17:16:45

Benzema távollétében Rodrygo és Valverde is betalált, Hermoso vállalta a szépítő gólt, majd kiállíttatta magát.

2022.09.03 16:00:06

Spanyol labdarúgás D. Á.

Vinícius Júnior és Rodrygo gólja elég volt a három pont megszerzéséhez Carlo Ancelotti együttesének.

2022.08.28 22:13:29

Spanyol labdarúgás CSELŐTEI MÁRK

A friss UEFA Év játékosa sokáig csak lesgólig jutott, a hajrában azonban kétszer is betalált.

2022.08.28 19:04:56

A katalánok remekül futballoztak az egész mérkőzésen, s megszerezték első hazai győzelmüket az idényben.