Fejes gólokkal fektette két vállra az Atlético a Realt a városi rangadón

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2023.09.24. 20:50
Hamar kétgólos előnybe került a házigazda Atlético (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 6. fordulójának utolsó mérkőzésén az Atlético Madrid hazai pályán fogadta a Real Madridot. A hazaiak háromszor is fejjel vették be a Real kapuját a 3–1-es eredménnyel zárult mérkőzésen.

SPANYOL LA LIGA
6. FORDULÓ
ATLÉTICO MADRID–REAL MADRID 3–1 (2–1)
Madrid, Metropolitano Stadion. Vezette: Javier Rojas (spanyol)
ATLÉTICO: Oblak – Molina (Azpilicueta, 65.), Szavics, J. Giménez (Á. Correa, 86.), Hermoso, Samu Lino (Javi Galán, 87.) – M. Llorente, Koke (Witsel, a szünetben), Saúl – Álvaro Morata (Depay, 82.), Griezmann. Vezetőedző: Diego Simeone
REAL MADRID: Kepa – Luvas Vázquez (Nacho, 57.), Rüdiger, Alaba, Fran García (F. Mendy, 57.) – Kroos (Brahim Díaz, 70.) – Valverde, Camavinga (Tchouaméni, 57.) – Modric (Joselu, a szünetben) – Bellingham, Rodrygo. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző:Álvaro Morata (4., 46.), Griezmann (18.), ill. Kroos (35.)

Öt győztes mérkőzést követően a spanyol labdarúgó-bajnokság 6. fordulójának utolsó mérkőzésén az Atlético elleni városi derbin lépett pályára a Real Madrid. A forduló előtt a tabella élén álló Real várhatta jobb előjelekkel az összecsapást, hiszen Ancelotti csapata a hétközi BL-fordulóban egy utolsó perces góllal győzött, míg az Atlético éppen egy utolsó pillanatban kapott góllal maradt le a három pontról Rómában.

A találkozót mégis az Atlético kezdte jobban, Samu Lino bal oldalról érkező beadása után ÁlvaroMorata fejesével már a 4. percben előnybe kerültek a piros-fehérek. A folytatásban is főleg hazai lehetőségeket jegyezhettünk fel, a Real egy veszélyes szabadrúgást leszámítva alig-alig ért fel Oblak kapuja elé. A hazaiak fejjátéka ellenben ellenállhatatlan volt, a 18. percben Saúl volt az előkészítő, sGriezmann7 méterről bólintott a bal alsóba. A 31. percben akár végleg el is dőlhetett volna a meccs, de egy mintaszerű támadás végén Saúl közeli lövését bravúrral védte Kepa. A 35. percben aztán szépített a Real, Kroos remek csellel vitte el Llorente mellett a labdát és 16 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. A félidő lefújása előtt egy pillanatig az egyenlítő találatnak örülhetett Camavinga, azonban a játékvezető a videóbíró segítségével les miatt érvénytelenítette a találatot.

A második félidő elején még egy perc sem kellett ahhoz, hogy a hazaiak ismét kétgólosra növeljék előnyüket. Saúl volt ismét az előkészítő,Morata pedig 5 méterről – meglepő módon fejjel – a második találatát is megszerezte. A Real védelme a folytatásban sem tudott mit kezdeni a hazaiakkal a levegőben, az 54. percben Griezmann ívelese után Hermoso fejelt, de a labda a felső léc tetején csattant. Kétgólos előnyét katonás fegyelemmel őrizte a hazai gárda, hiába igyekezett veszélyes helyzeteket kialakítani a Real Madrid, az Atlético védői minden lövésnek útját állták. A lefújásig az eredmény már nem változott, öt fordulót követően a Real nemcsak a hibátlan mérlegét, de a veretlenségét is elveszítette. 3–1

20. Almeria624 7–13 –6 2

90+7. perc: VÉGE!! Az Atlético Madrid viszonylag sima, 3–1-s győzelmet aratott a hibátlan mérlegét elvesztő Real Madrid ellen. Köszönjük figyelmüket!

90+5. perc: Bellingham is besárgult az utolsó percekben. Correa lábára csúszott rá nagyon csúnyán az angol.

90+3. perc: Hazai kontra végén Correa passzolt Depayhoz, aki három védő szorításában kapura tört, majd 18 méterről a bal kapufa mellé lőtt.

90. perc: Hat perc hosszabbítás következik.

87. perc: ...majd Samu Lino helyére Javi Galán érkezett.

86. perc: Ismét cserélt az Atlético, előbb Giménez helyére Correaállt be...

82. perc: Cserélt az Atlético, a duplázó Moratát Depay váltotta.

78. perc: Kontrázott a Real, Brahim Díaz könnyedén lefutott Giménezt, majd éles helyzetből kapura lőtt, Oblak szögletre mentett.

70. perc: Kihasználta utolsó cserelehetőségét is a Real Madrid, Brahim Díaz érkezett Kroos helyére.

70. perc: Rodrygo passzolt Rüdigerhez, a német hátvéd 22 méterről lőtt a kapu mellé.

67. perc: Mendy taposta meg Llorentét, sárga lap.

65. perc: Cseréltek a hazaiak, Molina helyére Azpilicueta állt be.

64. perc: Valverde emelte be a 16-oson belülre a labdát, Joselu lekészítése után Rodrygo lőhetett, de Szavics ismét blokkolni tudott, majd Tchouaméni lőtt 19 méterről a kapu mellé.

62. perc: Kroos passza után Rodrygo került lövőhelyzetbe a 16-oson belül, de a brazil próbálkozása Szavics térdéről szögletre vágódott.

57. perc: Hármat cserélt a Real Madrid, Fran García helyére Mendy, Camavinga helyére Tchouaméni, Lucas Vázquez helyére Nacho állt be.

54. perc: KAPUFA!! Griezmann szöglete után Hermoso el tudott szakadni védőjétől, de 7 méteres fejese a léc tetején csattant.

A duplázó Morata volt a mérkőzés legjobbja (Fotó: AFP)

46. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! MORATA-DUPLA! Griezmann passza után Saúl adta középre a labdát, Morata pedig az ötös vonaláról felugorva a bal alsó sarokba fejelt. 3–1!

A szünetben mindkét csapat cserélt. A hazaiaknál Koke helyére Witsel, a vendégeknél Modric helyére Joselu állt be.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+4. perc: Vége az első félidőnek! A hazaiak már kétgólos előnyben is voltak, de a Real Kroos révén szépíteni tudott. Izgalmas második félidő vár ránk!

45+1. perc: Giménez csúszott rá Rodrygo lábára, sárga lap.

45. perc: Négy perc hosszabbítás következik.

45. perc: Modric kapott sárga lapot relkamálásért.

44. perc: Alaba találta el a kapufát, majd Camavinga lőtte a kipattanót az üres kapuba. De Alaba kapufája előtt a lesen tartózkodó Rüdiger zavarta az Atlético védőit, így a játékvezető a VAR segítségével érvénytelenítette a találatot.

35. perc: GÓÓÓÓÓÓL! KROOOOS! Valverde ívelését Szavics felszabadító fejese Kroost találta meg, a német egy csellel elhúzta Llorente mellett a labdát és 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 2–1!

31. perc: KEPA-BRAVÚR! A jobb szélen alakított ki létszámfölényt az Atlético, Llorente középre lőtt labdájára Saúl érkezett az ötösnél, de a bal alsóba tartó lövését Kepa óriási bravúrral hárította.

31. perc: Jobb oldali szöglet után a visszafelé mozgó Valverde fejelte kapura a labdát, Oblak védeni tudott.

22. perc: Egy szöglet után a kifejelt labdát Modric vette mellre, majd 15 méterről a kapu fölé lőtt.

18. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Ezúttal Saúl volt az előkészítő, a középpályás a tizenhatos oldalvonalától ívelte a labdát pontosan Griezmann fejére, s a francia 7 méterről a bal alsóba fejelt. 2–0!

15. perc: Veszélyes helyről végezhetett el szabadrúgást a Real, Alaba lövése azonban a sorfalról szögletre vágódott.

10. perc: Griezmann szöglete után Koke fejelte középre a labdát, Giménez 5 méterről a kapu mellé csúsztatott.

4. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Samu Lino kapott labdát a bal szélen, majd rövid labdavezetést követően a tizenhatoson belülre ívelt, s Morata 5 méterről a bal alsó sarokba fejelt. 1–0!

2. perc: Griezmann végezte el az első szögletet a mérkőzésen, a rövid ívelt labdájára érkezett Morata, de a Real védelme tisztázni tudott.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Real Madrid indította útjára a labdát.

Az Atlético piros-fehérben, a Real Madrid tiszta fehérben játszik majd.

1906 óta már közel 300 alkalommal mérkőzött egymással a két csapat, ez a spanyol bajnokság történetében rekordnak számít.

Mindkét csapat pályára lépett a héten a Bajnokok Ligájában és mindkét csapat számára sorsdöntőek voltak ezeken a mérkőzéseken a hosszabbítások utolsó percei. Az Atlético a Lazio otthonában a 95. percben bukta el a három pontot (1–1), míg a Real Madrid egy 94. percben szerzett Bellingham góllal fektette két vállra (1–0) az Union Berlint.

Köszöntjük Önöket! Hamarosan kezdődik a spanyol labdarúgó-bajnokság 6. fordulójának zárómérkőzése, a madridi derbi, melyen az Atlético hazai pályán fogadja a hibátlan Real Madridot.