A szövetséget indulatosan támadó írással akciózik a Real Madrid

K. Zs.K. Zs.
2025.08.05. 09:03
A madridi futballisták (képünkön Kylian Mbappé, David Alaba és Arda Güler) mindenesetre edzésben vannak (Fotó: Getty Images)
Folytatódik a háború a Real Madrid, a La Liga és a Spanyol Labdarúgó-szövetség között – írta hétfő esti online cikkében a Marca spanyol sportnapilap, beszámolván arról, hogy a Real Madrid Televízióban – egy meglehetősen indulatos írást felolvasva – manipulációval vádolták meg a spanyol futballt irányító szervezeteket.

Az adásban felolvasott írást Miguel García Caba tette közzé néhány napja a közösségi médiában, egy olyan jogi szakember, aki korábban a Real Madridnak, a Ligának és a szövetségnek is dolgozott, azaz bennfentesnek mondható.

„José Alberto Peláez, a döntéshozó, aki szabadsága közben is lábbal tiporja a futballisták egészségét” – ez a meglehetősen támadó hangnemű írás felütése. 

A kiindulópont: a klubvilágbajnokságon egészen az elődöntőig jutó, vagyis még július 9-én is tétmérkőzést játszó Real Madrid még aznap kérelmezte, hogy halasszák el az új idény első bajnoki mérkőzését.

García Caba napokban megfogalmazott két vádpontja: az illetékesek egyrészt több mint három hétig várakoztatták a fővárosi klubot a válasszal, másrészt a – szerző szerint szabadságolások miatt késlekedő – szövetség nevében José Alberto Peláez által ismertetett elutasító válasz egyet jelent a madridi futballisták egészségének súlyos veszélyeztetésével, valamint az esélyegyenlőség elvének sérelmével.

A Real egyelőre annyi kedvezményt kapott, hogy az augusztus 15-én kezdődő első fordulóban az utolsó mérkőzést játszhatja: csak 19-én, kedden kell pályára lépnie hazai pályán az Osasuna ellen.

A Real Madriddal amúgy nem éppen ellenséges Marca szerint új fejezet a spanyol futballban, hogy egy klub a hivatalos felületei egyikén ilyen módon, egy ennyire indulatos megnyilvánulás „felhangosításával” próbál nyomást gyakorolni a döntéshozókra. Merthogy a madridiak fellebbeztek, még nem adták fel a meccs elhalasztásának ügyét, mert nem szeretnének már a bajnokság elején lépéshátrányba kerülni a felkészülésben előrébb járó nagy riválisokkal szemben.

„A kérdés egyértelmű: érvényesülhetnek-e azok az értékek, amelyekre hivatkozva megváltoztatható az esélyegyenlőséget sértő döntés, vagy az lesz az irányadó, hogy ne okozzunk kellemetlenséget a szálakat odafentről mozgatóknak? Ne feledjük: a fellebbviteli testület is a szövetség része. A pártatlanság elvének érvényesülnie kell, nem hallgathatunk. Ma a Real Madrid van soron. Holnap bárkivel megeshet” – helyezte tágabb összefüggésbe a halasztás kérdését García Caba a szövetséget többek között manipulációval vádoló szenvedélyes írása vége felé.

 

Legfrissebb hírek

A Real Madrid sem tehet mindig csodát... – Bajnokok Ligája-kibeszélő

Bajnokok Ligája
4 órája

„Nem ugrottátok meg az elvárásokat” – Florentino Pérez kifakadt a Real Madrid öltözőjében

Bajnokok Ligája
7 órája

Kane-nek nagyon megy a Real Madrid ellen; Mbappé a kiesés ellenére rekordot döntött

Bajnokok Ligája
11 órája

Bajnokok Ligája: ezért hagyta az Allianz Arénában a csapatbusz Viníciust

Bajnokok Ligája
12 órája

„Újra izgalmassá akartad tenni, ugye?” – Peter Schmeichel a Real ellen hibázó Manuel Neuernek

Bajnokok Ligája
13 órája

„Ez egy olyan piros lap, amely bevonul a BL történelmébe” – spanyol exbírók Camavinga kiállításáról

Bajnokok Ligája
13 órája

Arbeloa: A játékvezető tönkretett egy hosszabbításra álló párharcot. Nem lehet erre piros lapot adni

Bajnokok Ligája
22 órája

Háromszor is vezetett a Real Madrid, de kettős győzelemmel a Bayern München jutott a négy közé

Bajnokok Ligája
Tegnap, 22:57
Ezek is érdekelhetik