La Liga: a következő idénytől nem lesznek hétfői mérkőzések

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2019.03.01. 17:01
A Spanyol Labdarúgó-szövetség (RFEF) beszünteti az élvonalban (La Liga) a hétfő esti mérkőzéseket a következő szezontól.

„A jövőben nem lesznek hétfői mérkőzések, a következő szezontól szombaton és vasárnap rendezik a bajnokikat” – írta Twitteren az RFEF elnöke, Luis Rubiales. A hétfői találkozók ellen hosszú ideje tiltakoztak a drukkerek, erre utalva Rubiales úgy fogalmazott: „az üzlet fontos, ám a szurkolók még fontosabbak.”„A jövőben nem lesznek hétfői mérkőzések, a következő szezontól szombaton és vasárnap rendezik a bajnokikat” – írta Twitteren az RFEF elnöke, Luis Rubiales. A hétfői találkozók ellen hosszú ideje tiltakoztak a drukkerek, erre utalva Rubiales úgy fogalmazott: „az üzlet fontos, ám a szurkolók még fontosabbak.”

A spanyol élvonalban 2010 óta rendeztek hétfői meccseket, s bár a televíziós nézettség nagy volt, a helyszíni nézőszámban csökkenést tapasztaltak.

Egy hónappal ezelőtt az Alavés fanatikusai tiltakoztak a Levante elleni hazai mérkőzésük előtt, s csak öt perccel a kezdőrúgás után mentek be a stadionba. Majd egy csoport koporsót vitt be, míg egy kifeszített molinón a „modern labdarúgás haláláról” emlékeztek meg.

Rubiales elárulta, a pénteki találkozók eltörléséről is folynak tárgyalások.

„Meglátjuk, mi lesz a pénteki összecsapásokkal, talán találunk olyan megoldást, amely mindenkinek megfelel” – mondta az RFEF első embere.



Az európai kupasorozatokban szereplő nagy klubcsapatoknak – mint amilyen a bajnoki címvédő FC Barcelona, a Bajnokok Ligája-győztes Real Madrid, az Európa-liga nyertes Atlético Madrid, vagy a Sevilla – nem kell pénteken és hétfőn pályára lépniük. Így viszont más együttesek aránytalanul sok találkozót játszottak ezeken a napokon, így például az Athletic Bilbao, amely idénybeli 25 bajnokijából nyolcszor mérkőzött hétfői játéknapon.

Legfrissebb hírek

Nem született gól Oviedóban, maradtak a „gótok” a kiesőzónában

Spanyol labdarúgás
19 órája

Hansi Flick: Hiányzik a minőség a csapatból

Spanyol labdarúgás
Tegnap, 10:10

La Liga: többször is ráijesztett a Barcára az Elche, de nyertek a katalánok

Spanyol labdarúgás
2025.11.02. 20:26

La Liga: az utolsó percekben érvényesítette emberelőnyét a Celta

Spanyol labdarúgás
2025.11.02. 16:08

Xabi Alonso: Továbbra is Kylian Mbappé az első számú tizenegyesrúgónk

Spanyol labdarúgás
2025.11.02. 11:59

Kylian Mbappé duplázott, a Real Madrid tükörsima győzelemmel hangolt a Pool elleni ütközetre

Spanyol labdarúgás
2025.11.01. 23:00

A Sevilla ellen is folytatta remek hazai sorozatát az Atlético; a Sociedadé lett a baszk derbi

Spanyol labdarúgás
2025.11.01. 20:45

Ha egy üzlet beindul... Hat napon belül a harmadik győzelmét könyvelte el a Getafe

Spanyol labdarúgás
2025.10.31. 23:03
Ezek is érdekelhetik