La Liga: duplára dupla érkezett a Betis–Rayón

2016.02.28. 00:06
A spanyol élvonal 26. fordulójában a Betis hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Rayo Vallecanóval.

A Betis Rubén Castro duplájával a 28. percben már 2–0-ra vezetett, de nem tudta otthon tartani a három pontot. Manucho előbb szép fejes, majd egy szögletet követő, közeli akrobatikus mozdulattal kivitelezett góllal egyenlített.

A Rayo hét veretlen (2–5–0) meccsnél tart a bajnokságban, ez a legjobb sorozata 2000 óta.

A Real Sociedad Imanol Agirretxe 81. percben született kapásgóljával mentett pontot a Málaga ellen, amely Duje Cop révén szerzett vezetést. A vendégek találatánál Roberto Rosales adta a gólpasszt, a venezuelai jobb bekknek ez már az ötödik asszisztja volt a szezonban, amelynél egyik védő sem számol többet.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
26. FORDULÓ
Betis–Rayo Vallecano 2–2 (R. Castro 14., 28., ill. Manucho 48., 51.)
Real Sociedad–Málaga 1–1 (Agirretxe 81., ill. Cop 56.)
KORÁBBAN
Getafe–Celta Vigo 0–1 (Nolito 71.)
Sporting Gijon–Espanyol 2–4 (Carlos Castro 20., 62., ill. Burgui 41., G. Moreno 48., 58., L. Hernández 80. – öngól)
Real Madrid–Atlético Madrid 0–1 (Griezmann 53.)

1. Barcelona 25 20 3 2 67–20 +47 63
2. Atlético Madrid 26 18 4 4 36–11 +25 58
3. Real Madrid 26 16 6 4 71–25 +46 54
4. Villarreal 25 14 7 4 30–18 +12 49
5. Sevilla 25 11 8 6 36–26 +10 41
6. Celta Vigo 26 12 5 9 39–44 –5 41
7. Eibar 26 10 6 10 40–35 +5 36