Almeriai csoda: több, mint hatszáz perce nem kaptak gólt

2008.02.17. 19:21
Több, mint hatszáz perce nem kapott gólt és utóbbi hat meccséből az ötödiket nyerte meg az Almeria együttese a Murcia ellen a spanyol élvonalbeli bajnokság (La Liga) 24. fordulójának vasárnap kora esti mérkőzésén. A Villarreal nem bírt a Racinggal az El Madrigalban, a Valladolid a Mallorcával döntetlenezett. A Recreativo és a Levante is hazai sikert könyvelhetett el.
Angel David (jobbra) és Pablo Pinil (balra) küzdelme döntetlent hozott, akárcsak a mérkőzés
Reuters
Reuters

Az Almeria bámulatos évet produkál eddig a spanyol bajnokságban, csak, hogy érzékeltessük: az utóbbi hetekben az Espanyol, a Deportivo, a Valencia és a Real Madrid is elvérzett a piros-fehérek ellen.

Az andalúz gárda vasárnap a Murcia ellen is behúzta a meccset, ráaádásul sorrendben hatodik találkozójukon őrizték meg a kapujukat a góltól.

Ez azt jelenti, hogy több, mint hatszáz perce (616) nem kapott gólt a kiscsapat, amely a liga harmadik legjobb védelmével rendelkezik. A statisztikák szerint egyébként az utóbbi húsz év legjobban szereplő újoncáról van szó.

A győztes találatot a murciaiak ellen a házi gólkirály Alvaro Negredo szerezte. Az ex-realos Mejiát eltiltás miatt nélkülöző Murcia 11. vereségével nem tudott elmozdulni az utolsó előtti helyről.

A Levante viszont a kapitány Inaki Descarga és Damiano Tommasi távollétében is felül tudta múlni az Osasunát Aquino és Geijo találatával.

A Recreativo gólzáporos mérkőzésen verte a szebb napokat is megélt Deportivót, amely továbbra is kieső helyen áll.

Az Intertotó-kupáért harcoló Racing gólnélküli döntetlent harcolt ki a bajnoki dobogós Villarreal otthonában.

SPANYOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PRIMERA DIVSION), 2007/08

24. FORDULÓ
Almería – Murcia 1-0 (Negredo 44.)
Levante – Osasuna 2-1 (Aquino 55., Geijo 58., ill. Eraso 20.)
Valladolid – Mallorca 1-1 (Llorente 38., ill. Ibagaza 80.–11-esből)
Recreativo – Deportivo 3-2 (Beto 52., Pongolle 56., Cáceres 87. ill. Verdu 9., Riki 81.)
Villarreal – Racing 0-0