Az átkozottak légiója

2014.12.08. 01:12
Címkék
Nem kifejezetten erre az eredményre számitottam, amikor elvállaltam eme poszt megirását. Sajnos a gól fieszta elmaradt, és annak is örülhetünk...
Nem kifejezetten erre az eredményre számitottam, amikor elvállaltam eme poszt megirását.Sajnos a gól fieszta elmaradt, és annak is örülhetünk, pornós nyelvel élve, hogy nem cumfieszta lett a meccs vége...Ismét elszalasztottunk egy lehetőséget a felzárkózásra, és bár csak 3 pont a különbség a két favorit között én mégis úgy érzem, hogy a csapatunkon valami ősi átok ül, ami talán még Ponciusz Pilátusz, a korrekt nyelvtan kedvéért Pontius Pilatus idézett elő.

Scudetto? Lol! Ezt nektek Rómaiak!

A meccsről csak röviden fogok irni, mert szerencsére nem láttam élőben, csak az eredmény tudatában tekintettem meg felvételről.

Nem egyszerű dolog "hithű" Romanistának lenni annyit mondhatok. Tegnap este lefekvés előtt azon agyaltam, hogy vajon van-e még az európai bajnokságokban olyan csapat aki az elmúlt 13 évben 7 alkalommal is a második helyen végzett a bajnokságban, de közben egyszer sem sikerült megnyernie, s bár a Moldáv megye 3-mat nem csekkoltam, de azt garantálhatom, hogy a top bajnokságok csapatai közül ilyet csak mi tudtunk produkálni...

Mennyivel egyszerűbb lenne, mondjuk a Realnak, Barcanak, Bayern Münchennek, vagy éppen a Juventusnak szurkolni. Lehetne azon anyázni például , hogy idén csak a kupát nyertük meg, bezzeg tavaly tripláztunk...

De ahogy azt Curvasud93 az előző poszt alatt lévő kommenteknél remekül megfogalmazta: " Végülis mi választottuk, hogy Roma szurkolók leszünk. Nem lehet egy szavunk sem."

Nagy igazság ez, mert hát valószinűleg senkinek nem tartottak fegyver a tarkójához azzal a paranccsal, hogy már pedig te mától ennek a csapatnak fogsz szurkolni!

Szóval uraim, az ajtó nyitva áll, aki akar átsétálhat mondjuk ponyville-be szurkolni a vén kurv'nak, de aki marad az viselje a keresztet....

De komolyra véve a figurát tényleg rengetegszer tűnődöm azon, hogy mi vajon mikor fogunk végre tényleg felnőni a feladathoz? Mikor jön el végre az az idő, amikor mi szemlélhetjük madártávlatból a mögöttük lévök vergödését?

Vajon mi lehet a zebrák titka? Nem hinném, hogy csak a pénz, és a "hátszél" az amit fájó kimondani, de naggyá teszi a Juventust. Mert tagadhatatlan tény, hogy ők a Seria A királyai, a zászlóshajó, ami azért még mindig egy jól csengő név európában, amellett , hogy a tavalyi évük nem sült el túl jól.

Vajon tényleg elvagyunk átkozva? Vagy csak a a tartás hiányzik a csapatból?

Ha a kérdéseimre a második válasz a helyes, akkor van remény....

Ez a mérkőzés nagyon megosztotta a nem is oly kicsiny olvasó táborunkat, még a mindig objektiv nemvoktrendi kollégámnál is kicsapta a biztositékot! Mások pedig védelmükbe vették a fiúkat mondván mégis feálltak a padlóról és itthon tartották az egyik pontot.

Habár én magamat a hevesebb vérmérsékletű szurkolók közé sorolnám, ez esetben mégis a védő oldalt erősittem.

Hiszen miből kaptuk a gólokat?

Egy orditó nagy kapushibából, és egy komoly védelmi rövidzárlatból.

Most pedig jöjjön az a bizonyos de!

Tény, hogy Morgó nem a fénykorát éli mostanában, de mutasson már valaki nekem egy olyan kapust, aki egy ilyen hosszú pályafutás alatt még nem potyázott. Félrértés ne essék, nem mentegetni akarom, csak arra szeretnék rávilágitani, hogy még a legnagyobb ászokkal is előfordulhat.

A másik pont a védelem. Inkább kérdezem, mint állitom, de álltunk már fel idén az eltelt 14 fordulóban 4-szer egymás után ugyanazzal a védelemmel? Van két remekül összeszokott belsővédőnk?

Hát nincs.

A harmadik dolog amit még megemlittenék az Strootman játéka. Egy komoly sérülés és fél év kihagyás után végre játékra alkalmas állapotban van. Tavaly még mindenki félistenként tekintett rá, most meg megy a köpködés.

Ne játszon?

De! Igenis játszon, és bár a Moszkva elleni mérkőzésen kurvára ideges voltam amikor Garcia becserélte a 80.-ik perc körül, de az nem az Ő balfaszsága volt, hanem az edzőé.

Emellett azért Rómában a Sassuolo ellen had szokja már a közeget! Nyilván nem volt a meccsbe bekalkulálva, Morgó "ballépése", de ez a srác nem felejtett el focizni, és had ne kelljen emlékeztetnem a csipet-csapatot arra, hogy mennyire jó az nekünk ha Ninja, és DDR mellett van még egy ilyen kiváló védekező középpályásunk.

Végezetül a fanyalgóknak még szeretném megemliteni, hogy a mérkőzés egészét nézve 78(!) százalékban birtokoltuk a labdát, egy félidőt emberhátrányban játszva, és emellett 24-szer lőttünk kapura.

A kezdeti töketlenkedések ellenére mentettünk egy pontot, végig robotolva a mérközést.

Szóval visszakanyarodván a kérdéseimhez, hogy vajon hol lehet a hiba a római klub háza táján, a tartásra vonatkozó kérdés lassan megoldódni látszik kezd a csapatnak igazi arculata lenni, ( a bayern elleni meccset most ne vegyük ide).

Viszont ha tényleg elvagyunk átkozva akkor

Legfrissebb hírek

Az uruguayiak repülni fognak – de nem együtt

Foci vb 2026
11 perce

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
27 perce

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
47 perce

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
59 perce

„Különleges érzés” – a meccs legjobbjának megválasztott Mahrez az első vb-góljáról

Foci vb 2026
1 órája

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
1 órája

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik