Rio 2016: Nadal és Nisikori is elődöntős, Kerber–Puig a női döntőben

MTI MTIMTI MTI
2016.08.13. 00:44
Rafael Nadal és Nisikori Kej is bejutott az elődöntőbe a Rio de Janeiró-i olimpia férfi tenisztornáján, míg a döntőben a nőknél a német Angelique Kerber lesz a Puerto Ricó-i Mónica Puig ellenfele.

Az ötkarikás játékok honlapja szerint a pénteki játéknapon Peking olimpiai bajnoka, a harmadik helyen kiemelt Nadal a brazil Thomaz Belluccit, a negyedikként rangsorolt japán Nisikori a francia Monfilst győzte le egyaránt három szettben.

A második helyen kiemelt Kerber a pénteki játéknapon a hetedikként rangsorolt amerikai Madison Keyst győzte le két szettben. Az idei Australian Open bajnokának ellenfele a világranglista 34. helyén álló Puerto Ricó-i Mónica Puig lesz a szombati döntőben.

A londoni olimpián Kerber a negyeddöntőben búcsúzott, míg ellenfelének ez az első szereplése az ötkarikás tenisztornán.

RIO 2016
TENISZ
Férfi egyes, negyeddöntő:

Nadal (Spanyolország, 3.)–Bellucci (Brazília) 2:6, 6:4, 6:2
Nisikori (Japán, 4.)–Monfils (Fanciaország, 6.) 7:6 (7–4), 4:6, 7:6 (8–6)
Del Potro (Argentína)–Bautista (Spanyolország, 10.) 7:5, 7:6 (7–4)
Korábban:
A. Murray (Nagy-Britannia, 2.)–Johnson (Egyesült Államok, 12.) 6:0, 4:6, 7:6 (7–2)
Az elődöntőben: Nadal–Del Potro és Murray–Nisikori.