Elfogyott a végére a Lazio előnye az Inter otthonában

2014.12.21. 20:40
Az Inter kétgólos hátrányból mentett pontot a Lazio ellen (Fotó: Reuters)
Vasárnap este Olaszországban az Internazionale a tabella negyedik helyén álló Lazióval csapott össze 2014 utolsó Serie A-s mérkőzésén. A vendégek Felipe Anderson révén kétgólos előnyre tettek szert, de a szünet után egyenlíteni tudott az Inter, Mateo Kovacic és Rodrigo Palacio találatával.

OLASZORSZÁG, SERIE A
16. FORDULÓ

Internazionale–Lazio 2–2 (Kovacic 66., Palacio 80., ill. F. Anderson 2., 37.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Bizony, elmúltak már azok a daliás közelmúltbeli idők, amikor egy Internazionale–Lazio bajnoki világszerte remegve várt rangadónak számított, korszakos klasszisok összecsapásának; és azok az euroszázmilliók is rég elfüstöltek már az őrületes átigazolások oltárán, amelyeket akkoriban kipengetett a két klub. Igaz, Javier Zanetti és Giuseppe Bergomi minden bizonnyal jobban muzsikált volna még most is, mint a Juan Jesus, Andrea Ranocchia kettős, amely mellett az első félidőben a laziós Felipe Anderson kétszer is könnyedén gólt szerezhetett.

Előbb egy nem éppen tökéletes labdalevételre is a szélrózsa irányaiba száguldott szét s tova az Inter-védelem, Samir Handanovic pedig mozdulni sem tudott (0–1), majd a felezővonaltól úgy jutott el a brazil az ötös előteréig, hogy egymással versengve futottak el előle a bekkek. Handanovic pedig mozdulni sem tudott: 0–2!

Egy majdnem a bal felsőbe akadó Fredy Guarín-lövésen kívül az Inter semmilyen veszélyt sem jelentett a Lazio kapujára az első hatvan percben, de aztán Mateo Kovacic megunta, hogy jobbnál jobb passzait elrontják társai, és mérgében őrületes bombagólt lőtt 19-ről, kapásból a jobb felsőbe. 1–2! Nagyon elfáradt a végére az igen tartalékos Lazio, az Inter megúszta Danilo D'Ambrosio kiállítását (sárga lappal a zsebben felrúgta becsúszva hátulról Andersont); és éppen a védő volt az, aki rosszul találta el az ötösön a fiatal csereember, Federico Bonazzoli szabadrúgását, ám Rodrigo Palacio kapuba vágta az elé csorgó labdát. 2–2!

Az argentin csatár eddigi utolsó bajnoki gólját éppen a Lazio ellen szerezte, még a tavasszal.

Tovább már nem jutott Roberto Mancini csapata, merthogy Federico Marchetti lehúzta a redőnyt – döntetlennel búcsúzott tehát a Serie A a 2014-es esztendőtől, 2008 óta először ikszelt egymással az Inter és a Lazio.

1. Juventus 16 12 3 1 34–7 +27 39
2. Roma 16 11 3 2 28–11 +17 36
3. Lazio 16 8 3 5 28–19 +9 27
4. Napoli 16 7 6 3 28–20 +8 27
5. Sampdoria 16 6 9 1 22–14 +8 27
6. Genoa 16 7 5 4 21–15 +6 26
7. Milan 16 6 7 3 25–18 +7 25
8. Fiorentina 16 6 6 4 21–13 +8 24