K. T. I. 2020.11.04 19:01 Frissítve: 2020.11.04 19:13

Serie A: a Genoa két gólt ajándékozott a Torinónak, ki is kapott

Megszerezte idénybeli első győzelmét a Torino az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. Az áldozat az első félidőben rendkívül pechesen futballozó Genoa volt.

Lukics (7) góljával már a 10. percben vezetést szerzett a Torino (Fotó: Getty Images)

Egy gólszerzési kísérlet, egy kaput eltaláló lövés és két gól. Nem csalás, nem ámítás, ez volt a Torino első félidei teljesítménye Genovában. A bajnokság utolsó előtti helyén álló együttesnek épkézláb támadás sem kellett ehhez, egy előrevágott labda után Edoardo Goldaniga fejelte haza röviden a labdát, a védők közül kilépő Szasa Lukics lefutott mindenkit, majd a kiszolgáltatott Mattia Perin mellett a kapuba helyezett (0–1).

A 26. percben a menteni igyekvő Luca Pellegrini lőtt közvetlen közelről a saját kapujába, ezzel megduplázva a fórt (0–2).

A fordulás után elszánt rohamra indult a Genoa, de hiába játszott óriási mezőnyfölényben, nem tudta feltörni a védekezésen kívül maximum egy-egy kontrára koncentráló Torinót. A vendégcsapat szinte már zsebében érezhette a három pontot – először az idényben, amikor a 93. percben csak összejött a szépítés: Gianluca Scamacca vette be Salvatore Sirigu kapuját (1–2).

A torinói fejekben már-már előtörhettek a hétvégi, Lazio elleni emlékek. Ott a hosszabbításban nemcsak a győzelmet, de a pontszerzést is elbukták. A Genoának azonban nem maradt elég ideje, hogy a három pontból legalább az egyiket megmentse Scamacca szépítése után.

OLASZ SERIE A
3. FORDULÓ
(ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS)
Genoa–Torino 1–2
(Scamacca 90+3., ill. Lukics 10., Luca Pellegrini 26. – öngól)

Olasz labdarúgás BACSKAI JÁNOS

A svéd gólt lőtt, majd kiállíttatta magát, az Inter pedig kihasználva az emberelőnyt nyert az Olasz Kupában.

2021.01.20 00:36:46

Olasz labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. Az FC Internazionale Milano helyett Inter Milano lehet a hívószó, és minden módosítás célja a várossal való szorosabb kapcsolat érzékeltetése, a tisztább és modernebb kivitelezés, a globális identitás hangsúlyozása.

2021.01.18 18:57:41

TÉLI ÁTIGAZOLÁSOK A hármas csere lesz a Genoával; A. Gómez, F. Llorente, Giroud, Pelle, Mata vagy „Qua” érkezik még?

2021.01.17 20:24:49

Olasz labdarúgás K. T. I.

A 238. Derby d'Italia a milánói alakulat magabiztos sikerét hozta a torinói riválissal szemben.

2021.01.15 11:10:56

Immobile és a duplázó Luis Alberto vezérletével győzött az összeszedettebb Lazio a sokat hibázó Roma ellen.