Juventus: Ronaldo jól érzi magát – Allegri

V. Á.V. Á.
2021.08.23. 09:54
Vasárnap a Juventus 2–2-es döntetlent játszott az Udinesével az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) első fordulójában. Cristiano Ronaldo a kispadon kezdett, a 95. percben szerzett gólját videózás után nem adták meg. A portugál helyzetéről is beszélt Massimiliano Allegri, a torinói klub vezetőedzője.

Ronaldo gólját videózás után érvénytelenítették (Fotó: AFP)

„Jól játszottunk, de a futballban csak a győzelem számít. A második félidőben túl sok labdát veszítettünk el a középpályán, talán a hőség és az idény eleji forma miatt is. Ez a mérkőzés jó lecke volt, le kell vonnunk a tanulságokat –
kezdte a mérkőzés utáni értékelését Allegri.

Ezt követően kitért a játékosaira is, köztük Ronaldóra, akiről a mérkőzés előtt olyan hírek érkeztek, hogy maga kérte, ne kezdjen az Udinese ellen.

„Szczesny nagyszerű kapus, néha azonban nem baj, ha felrúgjuk a lelátóra a labdát… Locatelli? Játszhat irányítóként és középpályásként is, attól függően, milyen felállásban áll fel a csapat. Még nincs a legjobb formájában. Ronaldo jól érzi magát. Beszéltünk egymással a találkozó előtt, hogy a kispadon fog kezdeni. Amikor kellett, rendelkezésre állt, és nagyon jól teljesített a beállása után” – folytatta Allegri.

OLASZ SERIE A
1. FORDULÓ
Internazionale–Genoa 4–0 (Skriniar 6., Calhanoglu 14., Vidal 74., Dzeko 88.)
Verona–Sassuolo 2–3
(Zaccagni 71., 90. – az elsőt 11-esből, ill. Raspadori 32., Djuricsics 51., Hamed Traoré 77.)
Empoli–Lazio 1–3
(Bandinelli 4., ill. Milinkovics-Szavics 6., Lazzari 31., Immobile 41. – 11-esből)
Torino–Atalanta 1–2 (Belotti 79., ill. Muriel 6., Piccoli 90+3.)

Bologna–Salernitana 3–2 (Da Silvestri 59.,77., Arnautovic 75., ill. Bonazzoli 52. – tizenegyesből, Coulibaly 70.)
Udinese–Juventus 2–2 (Pereyra 51. – tizenegyesből, Deulofeu 83., ill. Dybala 3., Cuadrado 23.)
Roma–Fiorentina 3–1 (Mhitarjan 26., Veretout 64.,80., ill. Milenkovics 60.)
Napoli–Venezia 2–0 (Insigne 62., Elmasz 73.)