Inter: Conte a Szuperligát és az UEFA-t is bírálta

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2021.04.22. 11:15
null
Conte is élesen kritizálta az UEFA-t (Fotó: Getty Images)
Antonio Conte, az olasz labdarúgó-bajnokságban (Serie A) listavezető Internazionale vezetőedzője a néhány nap alatt meghiúsult európai Szuperligát és az európai szövetséget (UEFA) is bírálta.

 

A korábbi olasz szövetségi kapitány csapata szerdai bajnoki mérkőzése után fejtette ki véleményét a többek között klubja részvételével meghirdetett elitsorozatról. A trénernek leginkább az nem tetszett, hogy a Szuperligában a csapatoknak állandó helyük lett volna.

„A Bajnokok Ligájában és az Európa-ligában is azoknak kell szerepelniük, akik kiérdemlik. A sportnak elsősorban az érdemeken kell alapulnia” – jelentette ki a szakember.

Antonio Conte ugyanakkor a Szuperligát megakadályozó UEFA-t is keményen kritizálta, mert az szerinte nem megfelelően osztja el a sorozatain keresztül a futballba áramló pénzt.

„Az UEFA szervezi a sorozatokat, de csak a pénz kis részét adja a kluboknak, márpedig a csapatokat a mostaninál megfelelőbb mértékben kellene díjazni. A klubok fektetnek be pénzt, az UEFA semmit” – nyilatkozta az 51 éves vezetőedző.

A húszcsapatosra tervezett Európai Szuperliga létrehozását hétfőre virradóra jelentették be, az alapítók között hat angol és három-három olasz, illetve spanyol klub volt, ugyanakkor a tervet a legfelsőbb politikai, valamint sportszakmai körökben, a nemzetközi (FIFA) és az európai szövetség (UEFA) részéről is széleskörű ellenérzés fogadta. Szurkolói csoportok szintén éles kritikákat fogalmaztak meg a tervezett sorozattal szemben.

Ezek hatására elsőként kedd este a Manchester City jelentette be hivatalosan, hogy visszalép a szerepléstől, majd szerda hajnalban a Chelsea, aztán az Arsenal, a Liverpool, a Manchester United és a Tottenham Hotspur is kihátrált a kezdeményezésből. Szerda délutánra az Atlético Madrid, az Internazionale és az AC Milan lépett vissza, a Juventus pedig ekkor már az ESL megvalósítását bizonytalannak értékelte. Az alapító klubok közül így csak az FC Barcelona és a Real Madrid nem változtatott hivatalosan az álláspontján a Szuperligát illetően, melynek a tervek szerint 15 állandó, illetve öt további résztvevője lett volna.

Legfrissebb hírek

Kooperációs szerződést kötött a Paks az NB II-es Szentlőrinccel

Labdarúgó NB I
13 órája

Férfi kézi: izlandi, szlovén és dán ellenfelet kapott a Tatabánya az Európa-ligában

Kézilabda
15 órája

Kedden lép pályára az ETO FC; a Sport1 adja a Ferencváros csütörtöki meccsét

Európa-konferencialiga
16 órája

Dicstelen szereplésről írt a szerb sajtó a Ferencváros elleni Európa-liga-búcsú után – lapszemle

Európa-liga
19 órája

„Pályafutásom legfájóbb meccse volt” – Szűcs Kornél a Ferencváros elleni El-kiesés után

Európa-liga
20 órája

Dibusz nem elégedett a játékkal, a Twente ellen ez nem fér bele

Európa-liga
2026.07.16. 23:14

Zachariassen: Igyekszünk minél jobban megérteni az új játékrendszert

Európa-liga
2026.07.16. 22:34

A korán emberelőnybe kerülő Ferencváros három góllal győzte le hazai pályán a Vojvodinát

Európa-liga
2026.07.16. 22:06