Alessandro Del Piero feladta a leckét Marco Borriellónak

2008.05.17. 17:25
A Sampdoria döntetlenjével bebiztosította az UEFA-kupa indulást az olasz bajnokság utolsó fordulójában. A Juventus már több forduló óta biztos lehet abban, hogy a harmadik helyen zárja a Serie A idei kiírását, így számukra csupán az volt a tét, hogy sikerül-e Trezeguetnek vagy Del Pierónak a góllövőlista élére ugrani. A olasz duplázott így igen esélyes a gólkirályi címre, de a francia is megelőzte a holnap pályára lépő Borriellót, akinek így igen nehéz dolga lesz.
Del Piero megállíthatatlan, immár 21 góllal ő vezeti a góllövőlistát
Fotó: Imago
Fotó: Imago

A „zebrák” már a mérkőzés 2. percében Trezeguet lövésével jelezték, hogy, annak ellenére, hogy számukra nincsen különösebb tétje a mérkőzésnek, győzni szeretnének.

A 7. minutumban pedig már egy góllal is nyomatékosították a céljukat. Pavel Nedved passzolt nagyszerűen Alessandro Del Pierónak, aki remek lövéssel vette be a Sampdoria kapuját (0–1).

Negyed óra elteltével megduplázta előnyét a Juventus, amikor Del Pierót buktatták a tizenhatoson belül, majd a megítélt büntetőt David Trezeguet vágta a kapuba Antonio Mirante mellett (0–2).

A fehér-feketék nem vettek vissza a tempóból a kétgólos előny megszerzése után sem, mégis a hazaiak tudtak szépíteni. A kékek fenegyereke, Cassano volt eredményes egy remek egyéni akciót követően a 22. percben(1–2).

Egy szögletet követően, a 39. percben Christian Maggio révén az egyenlítő gólt is megszerezték a kékek, minden kezdődhetett előlröl.

Egy óriási Belardi védéssel ért véget a félidő, így döntetlennel vonulhattak a csapaok az öltözőbe.

A második játékrész 14. percében Sissoko igen nehéz helyzetbe hozta a vendégeket, mivel szabálytalanságát követően a második sárga lapját gyűjtötte be, így mehetett zuhanyozni.

Úgy tűnik a Juventus gárdáját tüzelte fel jobban a kiállítás, hiszen a 65. percben Del Piero ismét megszerezte a vezetést az „Öreg Hölgynek” ( 2–3).

Alex már biztosan nem növelheti góljainak számát ebben az idényben, hiszen a második félidő 26. percében Marco Marchionni váltotta a játékost.

Tovább folytatták a csapatok a gólgyártást a 80. percben. Ezúttal, a tíz perce csereként beállt Vincenzo Montella volt eredményes, így ismét egyenlő az állás (3–3).

Több gól már nem született így az első félidőhöz hasonlóan, a meccs végén is döntetlen állt a kijelzőn.

SERIE A

38. FORDULÓ
SampdoriaJuventus 3–3 (Del Piero 7.,65., Trezeguet 15.,ill. Cassano 22., Maggio 39., Montella 80.)