Balzsay azért fogyott el, mert túl sokat ütött

T. G.T. G.
2009.08.23. 12:04
Címkék
Drámaian alakultak az események a Syma-csarnokban. Hiába vezetett a pontozóknál Balzsay Károly, edzője, Fritz Sdunek a 11. menetre nem engedte ki a teljesen elfáradó magyart, aki ezzel elvesztette világbajnoki címét. A WBO nagyközépsúlyú világbajnoka Robert Stieglitz.
Balzsay Károly (jobbra) túl sokat ütött, ezért fáradt el teljesen (Fotó: NS)
Balzsay Károly (jobbra) túl sokat ütött, ezért fáradt el teljesen (Fotó: NS)
Amikor Fritz Sdunek nem engedte ki Balzsay Károlyt a 11. menetre, a döbbenet lett úrrá a Syma-csarnokban, ám amikor az első vereségét elszenvedő magyart a hordágyra kellett tenni, a döbbenetet aggódás váltotta fel. Idősb Balzsay Károly viszonylag nyugodtan figyelte az eseményeket, aggódott a fiáért, de higgadtan értékelt – már amennyire ilyenkor higgadt lehet az ember. „Szerintem Karesz kihajtotta magát, nem kellett volna a meccs közepén annyit ütnie. Gyakorlatilag megnyerte a meneteket, de agyon akarta nyerni, végül ez lett a vége. Abban biztos vagyok, hogy nem fogyasztás okozta legyengülés okozta a bajt, Karesz most is könnyen hozta a súlyát."

Joe Cortez mérkőzésvezető elmondta, ő is látta, hogy Balzsay nincs rendben, szólt is a szorítósarokba: „Ha a tizenegyedik menetben így megy tovább, beszüntetem a küzdelmet, mert a magyar sok ütést kapott testre." Dőry Miklós profi bíró, a Sport televízió kommentátora úgy véli, ezzel a vereségével Balzsay nehéz helyzetbe került, mert az Universum a továbbiakban értelemszerűen Robert Stieglitzet menedzseli ebben a súlycsoportban. Hozzátette: „Legalább egy év kellene ahhoz, hogy a volt világbajnokot felhozzák, de sok múlik azon, mennyire akarja ezt a klubja."

Nos, a sajtótájékoztatón természetesen ez a kérdés is felvetődött. Klaus-Peter Kohl, a német istálló első embere így nyilatkozott: „Mindannyian akarjuk Karcsi visszatérését, de biztos vagyok benne, hogy ő lesz a leginkább motivált, hogy újra a csúcsra jusson. Ám egy ilyen vereséget követően hosszabb szünetnek kell következnie." Kohl ugyanakkor biztos benne, hogy Balzsay azért kapott ki, mert a hazai közönség előtt túlzottan akart bizonyítani. „Sokkal vehemensebben kezdett a kelleténél. Csillogni akart saját közönsége előtt, s az összecsapás második felére elfogyott."  Az edző, Fritz Sdunek hasonlóképpen látta: „Semmilyen jel nem utalt rá, hogy így alakul a mérkőzés. Nem kellett volna az első menetekben annyit ütnie, ez kifárasztotta. A kilencedik menetben zavarta már a sérülése is, a tizedikben pedig kapott két nagy ütést. Nem akartam úgy járni, mint korábban Vladimir Klicskóval, ezért adtam fel a mérkőzést."

Aztán azt is elmondta, nyolc évvel ezelőtt Kovács István szerinte jobb állapotban volt a Kisstadionban, amikor Julio Pablo Chacón ellen visszaengedte a ringbe. A győztes, a WBO újdonsült nagyközépsúlyú világbajnoka, Robert Stieglitz véleménye: „Az esélytelenek nyugalmával bokszoltam. Az történt, amire számítottam: ellenfelemet nyomasztja, hogy címét hazai közönség előtt kell megvédenie." Torsten Schmitz, Stieglitz edzője így látta: „Az egyik bokszolót elhagyta az ereje, a másik felülmúlta önmagát."

Nem hivatalos információ szerint a magyar és a holland pontozónál Balzsay vezetett 96:94-re, a spanyolnál viszont Stieglitz volt a jobb.

Legfrissebb hírek

Az USA és Paraguay is felül múlta legutóbbi teljesítményeit – statisztikák

Foci vb 2026
2 perce

A passzok terén domináltak az amerikaiak, Chris Richards pedig olyan, mint egy gép

Foci vb 2026
29 perce

Balogun duplázott, az Egyesült Államok egy félidő alatt lerendezte Paraguayt Los Angelesben

Foci vb 2026
1 órája

A végére ott a negyedik, az Egyesült Államok simán legyőzte Paraguayt

Foci vb 2026
1 órája

Paraguay szépített Maurício góljával

Foci vb 2026
1 órája

Balogun megint beköszönt, a szünetre már három a hazai előny

Foci vb 2026
2 órája

Balogun két góljából csak a második érvényes, kettő az USA előnye!

Foci vb 2026
2 órája

Öngóllal szerezte meg a vezetést az Egyesült Államok, majd jött Balogun... – videó

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik