Nagy a tét Dimitrenko és Chambers szombati mérkőzésén

T. G.T. G.
Vágólapra másolva!
2009.07.04. 09:30
Címkék
A Bokszvilágszervezetnél (WBO) a világbajnok kihívására jogosító pozícióért lép a ringbe nehézsúlyban a hamburgi Color Line Arenában az ukrán Alekszandr Dimitrenko és az amerikai Eddie Chambers. A győztes tehát a WBO-bajnok, Vladimir Klicsko hivatalos kihívója lehet.
Chambers (jobbra) jobb formát ígér, mint Povetkin (balra) ellen
Fotó: Imago (archív)
Chambers (jobbra) jobb formát ígér, mint Povetkin (balra) ellen
Chambers (jobbra) jobb formát ígér, mint Povetkin (balra) ellen
Fotó: Imago (archív)
Chambers (jobbra) jobb formát ígér, mint Povetkin (balra) ellen

Az Universum bokszolója, a 201 cm magas, 26 éves Dimitrenko (29–0–0, 19 K. O. –T. K. O.) Fritz Sdunek tanítványa kijelentette, amihez azért olyan nagy képzelőerő nem kellett: „A szombati lesz életem eddigi legfontosabb mérkőzése. Kimondottan boldog vagyok, mert eljött az én időm!”

Szasa a WBO rangsorában az első, a 27 esztendős amerikai Eddie Chambers (34–1–0, 18) ötödik, veretlenségét az orosz Alekszandr Povetkin ellen vesztette el 2008 januárjában, egy nem túl izgalmas meccsen.

Noha legutóbbi mérkőzésén Samuel Peter ellen közepes teljesítményt nyújtott, az egyik olyan bunyósnak tartják, aki kategóriájában átlagos magassága (191 cm) ellenére meglepetést okozhat.

S hogy mivel? A gyorsaságával. „Jobb formában vagyok, mint tavaly Povetkin ellen – nyugtatott meg mindenkit az amerikai, más kérdés, hogy mit kezd a nála 10 centiméterrel magasabb Dimitrenkóval. Érdekes lenne, ha végre egy amerikai is a tűz közelébe férkőzne. Az más kérdés, hogy a WBO-világbajnok, Vladimir Klicsko ellen mennyi az esélye, szombati sikere esetén legalább a fiatalabb Klicsko hivatalos kihívója lenne.
Legfrissebb hírek

Szombati sportműsor: örökrangadó az NB I-ben, elitligák, női kézi BL

Minden más foci
1 órája

Zverev lesz Sinner ellenfele a párizsi tenisztorna elődöntőjében

Tenisz
1 órája

Euroliga: zseniális, 12 méteres triplával nyert a Barcelona a Partizan ellen

Kosárlabda
1 órája

Ha egy üzlet beindul... Hat napon belül a harmadik győzelmét könyvelte el a Getafe

Spanyol labdarúgás
1 órája

Guirassy góljával hozta a kötelezőt a Dortmund Augsburgban

Német labdarúgás
2 órája

Férfi röplabda Extraliga: a Miskolc legyőzte a MAFC-ot

Röplabda
2 órája

Futsal: tizenegyedik bajnokiját is behúzta a Veszprém

Labdarúgó NB I
2 órája

Sinner magabiztos tenisszel jutott be az elődöntőbe Párizsban

Tenisz
2 órája
Ezek is érdekelhetik