Atlétika: sajtóhírek szerint Semenya hermafrodita

Vágólapra másolva!
2009.09.11. 09:06
Címkék
A Sydney Morning Heraldhoz eljutott információk szerint a berlini atlétikai világbajnokság női 800 méteres futásának bajnoka, a dél-afrikai Caster Semenya hermafrodita.

A Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) szóvivője, Nick Davies bejelentette, hogy a szervezet megkapta Semenya nemvizsgálatának eredményét, azonban még nem hozza azt nyilvánosságra.

„Megkaptuk az eredményeket Németországból, de még további vizsgálatok szükségesek, amelyek több hétig is elhúzódhatnak" –  tudatta sajtóközleményében Davies.

A sydneyi lap olyan információkra tett szert, melyek szerint a vizsgálatok kimutatták, hogy Semenya férfi és női nemi jellemzőkkel is rendelkezik, tehát hermafrodita.

Az újság szerint ebben az esetben valószínűtlen, hogy elvegyék a dél-afrikai atlétától az aranyérmét (ugyanis nem csalt), pályafutása viszont véget érhet.

 

 

Legfrissebb hírek

Hétfői sportműsor: Honvéd–Videoton az NB II-ben

Minden más foci
1 órája

A Ferencváros a forduló nyertese; Varga Barnabás majdnem hős lett az AEK-ben

E-újság
1 órája

Időt nyert a Ferencváros – Thury Gábor jegyzete

Labdarúgó NB I
1 órája

Vonjunk mérleget! – Cselőtei Márk publicisztikája

Bajnokok Ligája
1 órája

Littler óriási döntőben nyert Humphries ellen a darts World Mastersen

Egyéb egyéni
1 órája

A Real Sociedad közel volt a győzelemhez, de a Bilbao a 88. percben egyenlített a baszk derbin

Spanyol labdarúgás
1 órája

Serie A: Zielinski hatalmas gólt lőtt, simán nyert az Inter és a Juventus is

Olasz labdarúgás
1 órája

Trump nyerte a világbajnokok csatáját Berlinben

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik