A Jets nem tudta kihasználni a Pats bukását

SOMLÓVÁRI DÁVIDSOMLÓVÁRI DÁVID
2011.09.26. 02:42
Finley három touchdownnal keserítette a chicagói szurkolókat (Fotó: Reuters)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 3. fordulójában az Oakland Raiders hazai pályán ért el bravúrgyőzelmet a New York Jets ellen, a címvédő Green Bay Packers az előző szezon főcsoportdöntőjéhez hasonlóan legyőzte idegenben a Chicago Bearst, a Baltimore Ravens ismét kiütéses sikert aratott.

A New England Patriots váratlan zakója után az AFC East másik nagyágyúja, a New York Jets is vereséget szenvedett – Mark Sanchezék az Oakland Raiders otthonában kaptak ki 34–24-re. Pedig nem indult rosszul a mérkőzés a vendégek számára, hiszen bár 171 futott yardig és két touchdownig jutó Darren McFadden hatpontosával a Fosztogatókszerezték meg a vezetést, a 116 elkapott yardig jutó LaDainian Tomlinson vezetésével fordítottak (a kiváló futó egy 74 yardos elkapással hozta először kedvező helyzetbe csapatát, melyet követően a 369 passzolt yarddal záró Sanchez futott egyyardos touchdownt, majd egy 18 yardos TD-elkapással jelentkezett, ami után Nick Folk 21 yardos mezőnygóljával már 10 pont volt a két együttes között – 7–17).

McFadden 70 yardos TD-futásával kezdte meg a felzárkózást az Oakland, majd Sebastian Janikowski 54 yardos mezőnygóljával egyenlített a félidő zárása előtt. A folytatásban a hazaiak Denarius Moore 23, majd Michael Bush 1 yardos futásával magabiztos előnyt alakítottak ki (31–17), amely után a Jets erejéből már csak szépítésre tellett.

Az első fordulóban gálázó Baltimore Ravens a múltheti fiaskó után ezúttal ismét szebbik arcát mutatta, és már az első percekben jelezte, ezen a mérkőzésen a St. Louis Ramsnek nem sok babér terem majd. A Hollók újonc elkapója, Torrey Smith lett az NFL történetének első olyan játékosa, akinek az első három elkapása touchdownt eredményezett, sorrendben 74, 41, majd 18 yardos hatpontosa, valamint a sikeres jutalompontok után már az első negyedben 21–0-ra vezetett a Baltimore. A Kosok nem tudtak mit kezdeni a hazaiak masszív védelmével, első pontszerzésükig egészen a harmadik negyed közepéig kellett várni – ez volt egyébiránt a Baltimore elmúlt 26 mérkőzésének második kapitulálása a szünet utáni játékrészben – Sam Bradford Brandon Gibsonnak adott 34 yardos átadása azonban csak szépségtapaszként szolgált. A záró játékrészben Haloti Ngata még egy fumble visszahordott touchdownt is elért, pályafutása első hatpontosát megszerezve ezzel.

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő            partnere a Bowl.hu
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a Bowl.hu

Az első két fordulóban nagy zakót kapó Kansas City Chiefs csoportrangadón maradt alul nagy küzdelemben a San Diego Chargers otthonában a Főnökök védelme hiába szerezte meg kétszer is Philip Rivers átadását, a 98 yardig és két touchdownig jutó Ryan Mathews tarthatatlannak bizonyult számukra. Az utolsó percben így is a győzelemért, de legalábbis a hosszabbítás kiharcolásáért indulhatott útra a vendégcsapat, ám Matt Cassel átadását Eric Weddle kaparintotta meg, így eldöntve a mérkőzés sorsát.

A Seattle Seahawks az idény során első mérkőzését játszó Sidney Rice remeklésének (109 elkapott yard) köszönhetően fektette két vállra csoportriválisát, az Arizona Cardinalst, így megszerezve szezonbeli első sikerét, míg a Tampa Bay Buccaneers ezúttal nem méretes hátrányból kellett hogy kezdje a második játékrészt, így sem maradt el a már most a nagy fordítások mestereként jegyzett Josh Freeman (ezúttal két interceptionnel és egy futott TD-vel jelentkezett) vezérletével a győzelem a divizióellenfél Atlanta Falcons ellen, bár utóbbiban Roddy White (140) és az újonc Julio Jones (115) is 100 yard feletti elkapott yarddal zárt.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2011-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az előző idénybeli főcsoportdöntőhöz hasonlóan a Green Bay Packers ezúttal is felülkerekedett idegenben ősi riválisán, a Chicago Bearsen, köszönhetően többek között az Aaron Rodgers, Jermichael Finley, Greg Jennings hármasnak, előbbi három egység híján 300 yardot és 3 TD-t rakott a közösbe, melyet mind a nagyszerű képességű tight endnek juttatott el, Jenning pedig 119 yarddal terhelte a Medvék védelmét. Bár a 302 yardot passzoló Jay Cutler ezúttal „csak” három alkalommal feküdt a földön, kétszer is eladta a labdát, mindkét alkalommal Morgan Burnett kapta el átadását, így hiába interceptálta Brian Urlacher is egyszer az ellenfél irányítóját, végül a Sajtfejűek örülhettek.

A forduló vasárnap esti mérkőzésén a Pittsburgh Steelers nagy csatában 23–20-ra legyőzte idegenben az Indianapolis Coltsot. Jól kezdték az összecsapást a vendégek, Ben Roethlisberger már az első negyedben 171 passzolt yardig jutott (ebből Mike Wallace 129-et jegyzett), ami karrierje legjobb teljesítménye volt. Ennek köszönhetően gyorsan 10–0-s előnyre tettek szert a Peyton Manninget nélkülöző Csikók otthonában, ekkor semmi nem utalt arra, hogy nem fölényes Steelers-diadallal ér véget a mérkőzés.

A második negyedben azonban előbb Robert Mathis, majd Dwight Freeney is úgy vitte földre a Pittsburgh irányítóját, hogy az elejtette a labdát, és ezekből Adam Vinatieri 21 yardos mezőnygóljával, majd Jamaal Anderson 47 yardos fumble visszahordásával ki is egyenlített a Colts (10–10). Még mindig az első félidőben jártunk, amikor Big Ben átadását a hazaiak újonc safetyje, Joe Lefeged csípte el, az újabb közeli Vinatieri mezőnygól után pedig már az Indianapolis vezetett (13–10).

A harmadik negyedben a vendégek rúgója, Shaun Suisham 36 yardról a bal „kapufára” rúgta a tojást, így az utolsó játékrész előtt még mindig a hazaiak vezettek, majd miután 44 yardról nem hibázott, kiegyenlített a Steelers (13–13).

Az agyrázkódást szenvedő Kerry Collins helyére Curtis Painter állt a hazaiaknál, és bár első három kísérlete eredménytelen volt, a védelem tette a maga dolgát, és mezőnygóltávolságon kívül tartotta a Steelerst. A védelem azonban nem tudta megakadályozni, hogy a következő játék során James Harrison kiverje Painter kezéből a labdát, majd Troy Polamalu 16 yardon keresztül TD-re vigye vissza, így ismét a Pittsburghnél volt az előny (13–20).

Painter becsületére legyen mondva, a következő drive-ban kifejezetten jól játszva juttatta el csapatát a célzóna közelébe, ahol a végül 17 futásból 86 yardot nyargaló Joseph Addai TD-t ért el (20–20).

Hogy mégse érjen számára pozitívan véget a találkozó, arról a 364 yardig jutó Roethliesberger tett, aki két perc alatt field goal-pozícióig juttatta a vendég támadókat, és Suisham 38 yardos kísérlete után végül a Steelers megnyerte a találkozót (20–23).

A hétórás találkozókról bővebben ide kattintva olvashat!