Bundesliga: két büntető, öt gól és sima Werder-siker Berlinben

CS. M.CS. M.
2021.01.23. 20:44
Simán nyert a Werder Bremen Berlinben (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 18. fordulójának szombati játéknapján a Werder Bremen 4–1-re legyőzte idegenben a Hertha BSC-t.

A vendégek már a 10. percben hátrányba kerültek: Davie Selke értékesítette a csapata számára megítélt büntetőt (0–1). Tíz perccel később a Hertha is kapott egy tizenegyest, de Matheus Cunha nem élt a lehetőséggel.

A 29. percben Omer Toprak góljával már kettővel vezetett a Werder, ám a félidő előtt Jhon Córdobaszépíteni tudott (1–2). A második játékrészben hiába próbált többet támadni és labdát tartani a Hertha, nem tudott fordítani, a vendégek viszont kétszer is villantak, és 4–1-re megnyerték a mérkőzést.

NÉMET BUNDESLIGA
18. FORDULÓ
Hertha BSC–Werder Bremen 1–4
(J. Córdoba 45+2., ill. Selke 10. – 11-esből, Toprak 29., Bittencourt 57., Sargent 77.)
Korábban
Augsburg–Union Berlin 2–1 (Niederlechner 17., 47., ill. Ingvartsen 25.)
Bielefeld–Eintracht Frankfurt 1–5 (Córdova 36., ill. André Silva 25., 33., Kostic 27., J. Nilsson 51. – öngól, Jovics 75.)
Freiburg–VfB Stuttgart 2–1 (Demirovic 14., Dzsong Vu Jong 37., ill. Wamangituka 7.)
Bayer Leverkusen–Wolfsburg 0–1 (Baku 35.)
Mainz–RB Leipzig 3–2 (Niakhaté 24., 35., Barreiro 50., ill. T. Adams 15., Halstenberg 30.)

Vasárnap
15.30: Schalke–Bayern München (Tv: Sport2)
18.00: Hoffenheim–1. FC Köln (Tv: Sport2)
Péntek
Mönchengladbach–Dortmund 4–2 (Elvedi 11., 32., Benszebaini 49., M. Thuram 78., ill. Haaland 22., 28.)

1. Bayern München 17 12 3 2 49–25 +24 39
2. RB Leipzig 18 10 5 3 31–17 +14 35
3. Bayer Leverkusen 18 9 5 4 32–18 +14 32
4. Wolfsburg 18 8 8 2 27–19 +8 32
5. Mönchengladbach 18 8 7 3 35–28 +7 31
6. Eintracht Frankfurt 18 7 9 2 35–27 +8 30
7. Borussia Dortmund 18 9 2 7 35–26 +9 29
8. Union Berlin 18 7 7 4 33–23 +10 28