Bundesliga: a Frankfurtnak is jól jött volna egy Lisztes-gól

P. K.P. K.
2023.09.24. 19:51
Sallai Roland nagyot küzdött a Frankfurt ellen, de gólt nem sikerült szereznie, ahogy másnak sem (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban az Eintracht Frankfurt hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Sallai Rolanddal felálló Freiburg ellen.

Az Eintracht Frankfurt vasárnap ugyanúgy 17.30 órától játszott hazai pályán a német élvonalban a Freiburg ellen, mint a Ferencváros a magyar NB I-ben a Kisvárda ellen. Az FTC-ben kezdett és győztes gólt fejelt ifjabb Lisztes Krisztián, aki jövő nyártól már a Frankfurt játékosa lesz.

Nos, a Freiburg ellen a Frankfurtnak is jól jött volna egy Lisztes-gól, ugyanis meglehetősen erőtlen volt a hazaiak támadójátéka.

A vendégeknél kezdett és másodszor ebben a bajnoki idényben végig is játszotta a mérkőzést a magyar válogatott Sallai Roland, aki csütörtökön gólt szerzett az Olympiakosz Pireusz vendégeként 3–2-re megnyert El-meccsen, és ezúttal is csapata egyik legjobbja volt.

A 20. percben előbb Sallai harcolt ki egy szögletet a jobb oldalon, majd nem sokkal később két lövéssel is próbálkozott, az elsőt a védők blokkolták, a másodiknál nem találta el a kaput. Az első fél óra végén pedig már a saját kapuja előtt mentett egy középre lőtt labdánál, majd a szünet előtt az ő lövését védte Trapp.

A második félidőben, ahogy azt a közhely mondja, a „játék küzdő szelleme domborodott ki”, olyannyira, hogy a hajrában kis híján tettlegességig fajultak az indulatok, kisebb lökdösődés alakult ki a pályán, amit végül három sárga lappal fékezett meg a játékvezető.

A hosszabbítás perceiben Sallai bal oldali, mesteri beadásából a csereként beállt Junior Adamu a kapuba fejelt, de belógott a leshatárra, így nem volt érvényes a gólja. Maradt a 0–0-s döntetlen.

NÉMET BUNDESLIGA
5. FORDULÓ, VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK

Eintracht Frankfurt–Freiburg 0–0
Freiburg: Sallai Roland kezdett, végig is játszotta a meccset.

KORÁBBAN
Bayer Leverkusen–Heidenheim 4–1
(Boniface 9., 74. – a másodikat 11-esből, Hofmann 63., Adli 82., ill. Dinkci 58.)

SZOMBATI EREDMÉNYEK
Augsburg–Mainz 2–1
(Demirovic 15., 45., ill. Ajorque 6.)
Bayern München–Bochum 7–0 (Choupo-Moting 4., Kane 12., 54. – 11-esből, 88., De Ligt 29., Sané 38., Tel 81.)
Borussia Dortmund–Wolfsburg 1–0 (Reus 68.)
Borussia Mönchengladbach–RB Leipzig 0–1 (Werner 75.)
Union Berlin–Hoffenheim 0–2 (Kramaric 22. – 11-esből, Beier 38.)Werder Bremen–1. FC Köln 2–1 (Borré 38., Njinmah 67., ill. Selke 31.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
VfB Stuttgart–Darmstadt 3–1 (Millot 22., Guirassy 32., 90+3., ill. Zagadou 17. – öngól)

1. Bayern München 5 4 1 18–4 +14 13
2. Bayer Leverkusen 5 4 1 17–6 +11 13
3. VfB Stuttgart 5 4 1 17–7 +10 12
4. RB Leipzig 5 4 1 14–4 +10 12
5. Hoffenheim 5 4 1 12–6 +6 12
6. Borussia Dortmund 5 3 2 9–5 +4 11
7. Wolfsburg 5 3 2 7–6 +1 9
8. Eintracht Frankfurt 5 1 4 4–3 +1 7