Bundesliga: a Bayern nem bírt a Werderrel, a hajrában nyert a Leverkusen

2020.11.21. 17:30
Nem bírt egymással a Bayern München és a Werder Bremen (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 8. fordulójában a Bayern München a Werder Bremennel, a Mönchengladbach az Augsburggal játszott 1–1-es döntetlent. A Leverkusen a Bielefeld otthonában nyert 2–1-re, a Schalke hazai pályán 2–0-ra kikapott a Wolfsburgtól, a Hoffenheim pedig 3–3-at játszott a Stuttgarttal.

BAYERN MÜNCHEN–WERDER BREMEN

Öt győztes bajnokival a háta mögött fogadta a Bayern München a Werder Brement. Az első félidőben a hazai fölény ellenére mindkét csapat több nagy helyzetet is kialakított, a kaput viszont csak a vendégeknek sikerült eltalálniuk – egyszer pedig tökéletesen: a hosszabbítás elején Maximilian Eggestein lövésével megszerezték a vezetést.

A második játékrészben a bajorok magasabb fokozatra kapcsoltak. Az 52. percben Douglas Costa kiváló labdát kapott az ötösön belül, lövése viszont a lécet találta el. Nem sokkal később viszont már összejött az egyenlítés: a megsérülő Lucas Hernández helyére beálló Leon Goretzka remekül ívelt be a kapu elé Kingsley Comanhoz, aki a kapu jobb oldalába fejelt.

A hajrában mindkét csapat közel járt a győztes gólhoz. Először szép hazai összjátékot követően Maxim Choupo-Moting öt méterről nem találta el a kaput, majd Joshua Sargent remek szólója és lövése után Manuel Neuer védett hatalmasat, ezzel pedig maradt az 1–1.

A WERDER VEZETŐ GÓLJA

A BAYERN EGYENLÍTŐ TALÁLATA

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

A Bayer Leverkusen Leon Bailey szép találatával szerzett vezetést az újonc Bielefeld otthonában, majd komikus öngóllal egyenlítettek a hazaiak: Sinkgraven hazaadásába Lukas Hradecky kapus rosszul ért bele, a labda pedig a saját kapujában kötött ki. A vendégeket viszont ez nem zavarta meg, és a hajrában Dragovic góljával kiharcolták a győzelmet (1–2).

Őrült döntetlent játszott egymással a Hoffenheim és a Stuttgart. A hazaiak vezető góljára két perc alatt válaszoltak a vendégek, akik nem sokkal később már meg is fordították a mérkőzés állását. A második félidőben újabb fordulat következett, és egészen a legvégéig úgy tűnt, behúzzák a mérkőzést a kék-fehérek, de Marc-Oliver Kempf a hosszabbításban kiegyenlített (3–3).

KEMPF EGYENLÍTŐ GÓLJA

A végén jött a dráma a Mönchengladbach és az Augsburg összecsapásán is. A hazaiak nagyon korán előnybe kerültek, de a legvégén Daniel Caliguri pontot mentett a bajor csapatnak (1–1).

Már az első félidőben lerendezte a Wolfsburg a Schalke otthonában lejátszott mérkőzését, Wout Weghorst góllal és gólpasszal járult hozzá a vendégek győzelméhez (0–2).

NÉMET BUNDESLIGA
8. FORDULÓ
SZOMBATI EREDMÉNYEK
Bayern München–Werder Bremen 1–1
(Coman 62., ill. Eggestein 45.)
Bielefeld–Leverkusen 1–2 (Hradecky 47. – öngól, ill. Bailey 27., Dragovic 88.)
Hoffenheim–VfB Stuttgart 3–3 (Baumgartner 16., Sessegnon 48., Kramaric 70. – 11-esből, ill. González 18., Wamangituka 27., Kempf 90+3.)
Mönchengladbach–Augsburg 1–1 (Neuhaus 5., ill. Caliguri 89.)
Schalke–Wolfsburg 0–2 (Weghorst 4., Schlager 24.)
Eintracht Frankfurt–RB Leipzig 1–1
(Barkok 43., ill. Poulsen 57.)
Hertha BSC–Borussia Dortmund 2–5 (Cunha 33., 78. – a másodikat 11-esből, ill. Haaland 47., 50., 63., 80., Guerreiro 70.)

1. Bayern München 8 6 1 1 28–12 +16 19
2. Borussia Dortmund 8 6 2 20–7 +13 18
3. Bayer Leverkusen 8 5 3 16–9 +7 18
4. RB Leipzig 8 5 2 1 16–5 +11 17
5. Wolfsburg 8 3 5 9–5 +4 14
6. Union Berlin 7 3 3 1 16–7 +9 12
7. Mönchengladbach 8 3 3 2 13–13 0 12
8. VfB Stuttgart 8 2 5 1 16–12 +4 11