Bundesliga: menesztése előtt nem sokkal még edzést tartott a Schalkénél

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2019.03.15. 08:36
null
Tedesco a Manchester City elleni meccsen ült utoljára a Schalke kispadján (Fotó: AFP)
A Bild beszámolója szerint menesztése előtt néhány órával még edzést tartott a Schalke 04 labdarúgócsapatánál Domenico Tedesco. A 33 éves vezetőedzőtől csütörtök este köszönt el a gelsenkircheni klub, melynél a szakmai munkát az RB Leipzig elleni bajnokin az ideiglenesen kinevezett Huub Stevens, Mike Büskens páros irányítja.

 

A Bild „hihetetlen sztoriként” tálalva azt írja, Tedesco csütörtök reggel 10.17-kor érkezett meg a Schalke edzőközpontjába, ahol egyórás tréninget vezényelt – ekkor állítólag még nem tudta, hogy ez az utolsó feladata a klubnál. Nem egészen nyolc órával az edzést követően este közölték vele, hogy a folytatást már nem vele képzelik el.

Ugyanakkor a német lap hozzáteszi: a Tedescót váltó Huub Stevens már kora délután megérkezett a klubszékházba, hogy a vezetőkkel egyeztessen.

Tedescót 2017 nyarán nevezték ki vezetőedzővé, irányításával a csapat ezüstérmes lett a Bundesligában, a Német Kupában pedig az elődöntőig jutott. Előkelő bajnoki helyezésének köszönhetően a Schalke tavaly ősszel indulhatott a Bajnokok Ligája csoportkörében, ahonnan továbbjutott, majd a nyolcaddöntőben 10–2-es összesítéssel búcsúzott a Manchester Cityvel szemben. Az idegenben 7–0-ra elveszített keddi visszavágó volt Tedesco utolsó mérkőzése a gárda élén.

Legfrissebb hírek

Német labdarúgószurkolók a VAR megszüntetését követelik

Német labdarúgás
2026.08.20. 12:50

Az aranycipős Harry Kane a Nemzeti Sportnak: Ez volt messze a legjobb idényem

Német labdarúgás
2026.08.19. 21:19

A PSV-től igazolt holland válogatott játékost a Borussia Dortmund

Német labdarúgás
2026.08.18. 13:01

Matthäus: Kane jobban megérdemli az Aranylabdát, mint bárki más

Német labdarúgás
2026.08.18. 10:52

A Bayern München egyelőre hallgat a hétvégi meccsen összeeső Jamal Musialáról

Német labdarúgás
2026.08.17. 12:41

Bayern München: a BL-győzelem a cél

Német labdarúgás
2026.08.06. 15:07

Betegséggel küzd, hosszú ideig nem játszhat a német futball egyik nagy ígérete

Német labdarúgás
2026.08.05. 11:08

35 éves kapust igazolt Gulácsi Péter helyére a Leipzig – hivatalos

Német labdarúgás
2026.08.04. 11:01