Bundesliga: 209 szurkolói klub mondott nemet a regisztrációra

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2015.08.26. 17:54
Bojkottálják a Borussia Mönchengladbach labdarúgócsapatának szervezett szurkolói csoportjai az 1. FC Köln elleni regionális derbit, miután a kölniek kötelező regisztrációt írtak elő a jegyvásárláshoz – írja a Kicker.

Az extra biztonsági intézkedésre azt követően került sor, hogy a legutóbbi Mönchengladbach–Köln mérkőzésen a vendégszurkolók betörtek a pályára, botrányt okozva. Az 1. FC Köln kitiltotta a botrányt előidéző fanatikusak. A kölniek rendbontástól tartanak és kötelezővé tették a jegyvásárláshoz a Gladbach-drukkereknek a név, lakcím és születési dátum megadását.

A reakció egységes a mönchengladbachi szurkolói csoportoktól: 209 szurkolói klub tagjai írták alá a bojkottot hirdető közleményt. A Borussia Mönchengladbach vezetősége jelezte: nem tartja jó megoldásnak a bojkottot, mert ez – az elmúlt év rendbontásai mellett – azt is eredményezheti a jövőben, hogy a Köln elleni derbikre nem mehetnek egyáltalán vendégszurkolók.

Legfrissebb hírek

Bundesliga: otthon vesztett pontot a sereghajtó ellen a Bayern

Német labdarúgás
2025.12.14. 19:37

Csak ikszelt Freiburgban a Dortmund, nem tudta megelőzni a Lipcsét

Német labdarúgás
2025.12.14. 17:32

Bundesliga: a Hoffenheim nagyon megverte a Hamburgot, idegenben alkotott nagyot a Wolfsburg

Német labdarúgás
2025.12.13. 17:38

Három magyar a pályán, a lipcseiek kikaptak Berlinben a forduló nyitányán

Német labdarúgás
2025.12.12. 22:24

Látványos, sarkazós gól is kellett a Hamburg Werder Bremen elleni győzelméhez

Német labdarúgás
2025.12.07. 17:51

Yan Diomande triplázott, az RB Leipzig hengerelt a Frankfurt ellen

Német labdarúgás
2025.12.06. 21:07

Kane csereként 28 perc alatt triplázott, a Bayern gálázott Stuttgartban

Német labdarúgás
2025.12.06. 17:52

Az edzőváltás sem segített a Mainzon, folytatta jó sorozatát a Mönchengladbach

Német labdarúgás
2025.12.05. 22:39
Ezek is érdekelhetik