Huszti gólpasszal segítette a Hannovert a Duisburg elleni sikerhez

2007.09.30. 19:30
2-1-es hazai győzelmet aratott Huszti Szabolcs csapata, a Hannover 96 a Bundesliga nyolcadik fordulójának vasárnapi játéknapján az MSV Duisburg ellen. Husztiék ezzel két pontra megközelítették a dobogót, amelynek harmadik fokán jelenleg Hajnal Tamás gárdája, a KSC tanyázik. Az utolsó pillanatban tudott egyenlíteni az Eintracht Frankfurt az Energie Cottbus otthonában, így 2-2 lett annak a találkozónak a vége.
Huszti Szabolcstól minőségi focit láthatott a hannoveri közönség
A Hannover nem teketóriázott a Duisburg ellen, már a hetedik percben eljutottak a hálóig a hazaiak. Ki más lett volna a főszereplő, mint Huszti Szabolcs, akinek elsőrangú szöglete után Christian Schulz stukkolt közelről a kapuba.

A Duisburg azonban felvette a kesztyűt, s a 20. percben remek kontratámadás során egalizáltak is a vendégek. Tiffert robogott el a jobbszélen, majd középre adott labdája Ishiakut találta tisztán a kapuval szemben, a nigériai tehetség hat méterről laposan a hálóba tüzelt.

A Hannover hiába tartotta magasan a tempót, nem sikerült a félidőben újra vezetést szereznie.

BUNDESLIGA 2: TORGHELLE BETALÁLT

Torghelle Sándor második félidei gólja sem volt elég a győzelemhez a Carl Zeiss Jena számára a Fürth otthonában. A magyar támadó 49. minutumban 15 méteres jobblábas lövés után talált a hálóba a Greuther ellen a, de Lanig negyedóra múlva egyenlíteni tudott, a vége 2-2 lett.
Fordulás után újra Huszti pillanataival kezdődhett volna a játékrész, ám a ziccerbe kerülő magyar nem tudta a kapuba kanalazni a labdát.

Nem kellett azonban soikáig emiatt bánkódnia a hazai drukkereknek, 30 méteres szóló után Schulz 22 méterről lőtte ki a duisburgi kapu jobb felső sarkát.

Az utolsó félórában sem ültek rá a hazaiak az eredményre, de Pinto hibái, illetve Starke bravúrjai miatt már nem változott az eredmény.

Az utolsó pillanatban tudott egyenlíteni az Eintracht Frankfurt az Energie Cottbus otthonában, így azon a találkozón nem sikerült behúznia az eredményt a hazaiaknak, 2-2 lett a vége.

NÉMET ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG (BUNDESLIGA)

NYOLCADIK FORDULÓ, VASÁRNAPI JÁTÉKNAP
Hannover 96 – MSV Duisburg 2-1 (Schulz 7, 63., ill. Ishiaku 20.)
Energie Cottbus – Eintracht Frankfurt 2-2 (Rangelov 8., 18., ill. Amanatidisz 48, 78.–11-esből)