Rebrov elmondta lapunknak, milyennek látta a Dinamo–FTC meccset; Sallóiék kudarcnak élték meg az idényt

S. T. J.S. T. J.
Vágólapra másolva!
2024.11.08. 23:40

A Nemzeti Sport szombati számából ajánljuk:

 

Szerhij Rebrov 2018 és 2021 között irányította a Ferencvárost, három bajnoki címet szerzett az együttessel, a Bajnokok Ligája és az Európa-liga csoportköréig is elvezette, jelenleg pedig ukrán szövetségi kapitányként dolgozik. A héten Spanyolországban járt, hogy megnézze egy-két játékosát, s a válogatott edzőtáborába tartva Hamburgban megtekintette volna két korábbi csapata, az FTC és a Dinamo Kijev összecsapását, de végül csak tévén látta a meccset. Lapunknak így is szívesen nyilatkozott, szerinte az ukrán klub „szeretett volna támadólag fellépni és megszerezni első pontjait az Európa-ligában, ám a találkozó döntő részében tíz emberrel kellett futballoznia, márpedig az európai porondon ez nagyon nehéz feladat”.

Sallói Dániel, a Sporting Kansas City 28 éves, négyszeres válogatott szélsője harminc mérkőzésen két gólt szerzett és öt gólpasszt adott az MLS Keleti főcsoportjában. „Abban bíztunk, hogy az előző évadhoz hasonlóan idővel beindul a szekerünk, sajnos nem így történt – mondta lapunknak. – Én sem tudtam hozzátenni eleget a csapat teljesítményéhez, ami meglátszott az eredményességünkön, nem kerültünk be a rájátszásba. Kudarcként éltük meg az idényt, s azt halljuk, rengeteg változás várható a klubnál. A tulajdonosi kör jelentős befektetést tervez, új csapatot szeretne építeni, hogy sikeresek legyenek a következő évek. Két év van hátra a szerződésemből, úgy készülök, hogy ezt az időszakot a Sportingnál töltöm. Tudtommal számítanak rám, a profi sportban azonban kiszámíthatatlan, mit hoz a holnap.”

Ungvári Miklós éppen a Nemzeti Sportnak mondta el először, hogy a csalódást keltő párizsi olimpiai szereplést követően nem szeretné folytatni szövetségi kapitányként, és a Magyar Judo Szövetség honlapján is megjelent álláshirdetés a posztra, így sejteni lehetett, csak idő kérdése és új vezetője lesz a szakágnak. Pénteken lett hivatalos, hogy az olimpiai ezüstérmes Ungvári helyét a világbajnoki ezüstérmes Bor Barna veszi át. A legközelebbi és legfontosabb cél a sikeres jövő évi hazai rendezésű világbajnokság. A 37 éves új kapitány versenyzőként már ért el szép sikereket: három olimpián szerepelt (Peking, London, Rio de Janeiro), 2012-ben hetedik lett Londonban, míg 2011-ben ezüstérmet szerzett a tyumenyi vb-n, és Eb-ről is van három ezüst- és egy bronzérme.

A NEMZETI SPORT NAPILAPOT DIGITÁLIS FORMÁBAN ITT OLVASHATJA EL!

 

Legfrissebb hírek

Csak mondják a magukét – Pucz Péter publicisztikája

Labdarúgó NB I
5 órája

Nincs az a pénz – Gyenge Balázs jegyzete

Klub-vb
5 órája

Nikitschert a Rayo Vallecano csábítja; Öt európai, két brazil és az Al-Hilal maradt

E-újság
5 órája

NS-köszöntés: születésnap és visszatérés

Egyéb egyéni
6 órája

Csányi Sándor: Nem zsarolás, ösztönzés a „magyarszabály”; Vogel Soma sérült, lemarad a vb-ről

E-újság
2025.07.01. 23:45

ETO: igen, DAC: nem…; Amerikában elszabadultak a pénzek az egyetemi sportban

E-újság
2025.06.30. 23:25

Liverpool magyar város lesz!; Kós Hubert Párizson is túltenne

E-újság
2025.06.30. 00:09

Liverpooli posztháború: Kerkez vs. Robertson; Brutális NB II: Fehérvár? Vasas? Honvéd?

E-újság
2025.06.28. 23:47
Ezek is érdekelhetik