Eurofutball: egycsapatos volt a prágai derbi, Rudnevs újra betalált

2011.09.26. 21:36
A Sparta Praha 3–0-ra legyőzte ősi riválisát, a Slavia Prahát a cseh labdarúgó-bajnokság 8. fordulójának hétfő esti mérkőzésén.

Jirí Jarosík és Ladislav Krejcí első félidő derekán elért két gyors góljával elhúzott a Sparta, majd a 65. percben Peter Grajciar egy ellencsapás végén eldöntötte a mérkőzést. A derbit megtekintő 18300 néző többségének örömére a Sparta nyolc forduló után is százszázalékos a bajnokságban, a legutóbbi idényben is gyengélkedő Slavia immár öt forduló óta nyeretlen.

Noha a két csapat legutóbbi öt bajnokijából már a negyediket nyerte meg a Sparta, az ehhez fogható fölényes győzelmek mostanában a városi riválisnak jutottak; a Sparta több mint tíz éve nyert legutóbb legalább három gólos különbséggel (5–1 2000-ben). TABELLA, EREDMÉNYEK