Ivan Petrjak többet keresett Fehérváron, mint az FTC-nél

D. S. B.D. S. B.
2025.03.26. 17:17
Ivan Petrjak elárulta, miért nem volt maradása az FTC-nél és arról is beszélt, melyik csapatnál kereste a legtöbb pénzt (Fotó: Török Attila)
Jó véleménnyel van a magyar NB I-ről és az itteni körülményekről a Sahtar Doneck 31 éves támadója, az FTC-t a 2018–2019-es idényben, azután három évig a Fehérvárt erősítő ukrán válogatott Ivan Petrjak.

Ivan Petrjakot a 2018–2019-es idényben adta kölcsön a Sahtar Doneck az FTC-nek, melyet akkor honfitársa, Szerhij Rebrov irányított, de hiába volt ígéretes idénye a fővárosi zöld-fehéreknél (36 meccsen hat gól és 12 gólpassz), nem maradt a csapatnál és Fehérvárra szerződött.

„Ez egy pozitív szakasza volt a pályafutásomnak, mert egész jól játszottam ott. Jók voltak a körülmények, az infrastruktúra. Összességében ez egy csodálatos időszak a karrieremben és elégedett vagyok vele” – idézte fel magyarországi légióskodását Ivan Petrjak a sport.ua-nak. Az ötszörös ukrán válogatott támadó a magyar bajnokság színvonalára is kitért.

„Nehéz megmondani, mert több évvel ezelőtt játszottam ott és azóta sok minden megváltozhatott. De az ottani bajnokság jó, színvonalas. A Ferencváros játszott ebben az idényben a Dinamo Kijevvel és láttuk, hogy győzött, de szerintem a mi nagy klubjaink erősebbek kellene, hogy legyenek, mint a magyarok, azonban az ottani bajnokság versenyképes” – fejtette ki véleményét Petrjak, akinek nem volt nyelvi nehézsége az FTC-nél és Fehérváron sem, hiszen mindkét csapat sok légióst alkalmaz, így a fő nyelv az angol volt az öltözőn belül.

Petrjakot kérdezték arról is, milyen volt a közös munka a már az ukrán válogatottat irányító Szerhij Rebrovval, akinek vezetésével az FTC bajnoki címet szerzett.

„Nagyon jó edző. Játszottam az ő irányítása alatt és láttam, hogy rajong a munkájáért. Elsőként érkezett az edzőközpontba és utolsóként távozott. Eltávolodott néhány módszerünktől és fejleszti magát. Természetesen voltak kevésbé sikeres meccsek, de elmondható, hogy sok meccsen jól játszottunk. Úgy gondolom, Rebrovnak egy kis időre van szüksége itt (az ukrán válogatottnál – a szerk.), hiszen a nemzeti csapat nem klub és van még néhány probléma. A klubnál látod, milyen játékosaid vannak és, hogy ők milyen állapotban vannak, de a válogatottnál minden más” – mondta Petrjak, akit arról is kérdeztek, miért nem maradt az FTC-nél és miért igazolt annak közvetlen riválisához, a Fehérvárhoz.

„Valójában nem volt annyira egyszerű, mert a Ferencvárosnál kölcsönben voltam, és miután ez lejárt, szükségem volt egy hosszabb távú szerződésre. Az FTC nem ajánlott nekem semmit, csak Szerhij Rebrov akarta, hogy maradjak, de nem érkezett ajánlat a vezetőségtől. Nem akartam kölcsönbe menni, ezért megegyeztem a Fehérvárral, ahol minden rendben volt számomra” – idézte fel a 31 éves ukrán támadó, aki elárulta, pályafutása során a legmagasabb fizetést a Sahtar Donecknél és a Fehérvárnál kapta, az FTC-nél pedig elfogadta a fizetéscsökkentést, mert fiatal volt és játszani akart.

 

Legfrissebb hírek

Már most több mint 7500 jegy elkelt az Újpest–Ferencváros derbire

Labdarúgó NB I
12 órája

Meglátogatta korábbi csapattársait a Népligetben Varga Barnabás

Labdarúgó NB I
13 órája

Gschwindt Ernő: Az elnök átlátott a szitán – Magyar mecénások, 3. rész

Képes Sport
14 órája

Népsport: rózsaszín jövő várt a zöldfülű zöld-fehérekre

Népsport
16 órája

Az elmúlt tíz év legnézettebb NB I-es meccse volt az ETO–Fradi

Labdarúgó NB I
19 órája

MK: egymás után harmadszor verné meg az ETO az FTC-t – ilyenre 44 éve nem volt példa

Labdarúgó NB I
20 órája

„Nem bízhatjuk el magunkat” – a gólszerző Bánáti Kevin az FTC legyőzése után

Labdarúgó NB I
Tegnap, 6:38

Honvéd? ZTE? FTC? Győr? — Thury Gábor jegyzete

Labdarúgó NB I
2026.04.20. 23:45
Ezek is érdekelhetik