DiaEuro 2015: hősies csatában ezüstérmes a magyar válogatott

2015.07.25. 13:24
A magyar cukorbeteg labdarúgó-válogatott egy arany és egy ezüst után újabb ezüstöt szerzett az Eb-n. (Fotó: Szabados Judit)
Ezüstérmes lett a magyar cukorbeteg labdarúgó-válogatott a kolozsvári futsal Európa-bajnokságon, miután a döntőben 2–1-re kikapott a házigazda és címvédő Romániától.

Tavaly Balatonfüreden is a magyar és a román válogatott vívta a döntőt, akkor 1–1-es rendes játékidő után hatméteresekkel a románok győztek. A magyar válogatott sorozatban harmadszor jutott el a fináléig: Horvátországban 2013-ban nyert, Balatonfüreden 2014-ben ezüstérmes lett.

Sajnos egy védelmi hiba miatt nagyon hamar, már a második percben megszerezték a vezetést a románok Ionut Onciu révén. 1–0

Szerencsére a gyors gól nem vetette vissza a csapatot. A játék képe alapján biztosan elmondható, hogy a románok semmivel sem voltak jobbak, ugyanakkor nagyon taktikus, biztonságra törekvő felfogással ölték a játékot, és őrizték az előnyt.

A második félidő 34. percében gyakorlatilag döntőnek bizonyuló hibát követtek el a játékvezetők. Purguly Edgárral szemben szabálytalankodtak, de érthetetlenül tovább engedték a játékot. A gyors kontra végén Mihai Vida belőtte a második román gólt is. 2–0

A hajrára Hevesi Tamás kapitány beküldte a betegsége miatt korábban csak egy félidőt játszó Gremsperger Gábort a kapuba. Remek húzásnak bizonyult, hiszen az utolsó előtti percben Gremsperger felment a támadással, s rögtön gólt is lőtt! 2–1

Az egész tornán szenzációs teljesítményt nyújtó Pinczés Balázst kiállították, s így már nem volt esélye a csapatnak az egyenlítésre: Románia megvédte kontinensbajnoki címét.

DIAEURO 2015, KOLOZSVÁR
Döntő
Románia–Magyarország 2–1

Magyarország: Tövisháti – Földvári, Nagy R., Pinczés, Brondics. Csere: Gremsperger, Rezessy, Sándor, Purguly, Czernai
G: Onciu (2.), Vida (34.), ill. Gremsperger (39.)
Piros lap: Pinczés (40.)
Az Európa-bajnokság végeredménye: 1. Románia, 2. Magyarország (Brondics Péter, Czernai Gábor, Földvári Dániel, Gremsperger Gábor, Nagy Roland, Pinczés Balázs, Purguly Edgár, Rezessy Bálint, Sándor Balázs, Tövisháti Tamás, kapitány: Hevesi Tamás), 3. Horvátország, 4. Bosznia-Hercegovina, 5. Lengyelország, 6. Oroszország, 7. Portugália, 8. Olaszország, 9. Szlovákia, 10. Szlovénia, 11. Bulgária, 12. Ukrajna, 13. Üzbegisztán, 14. Szerbia, 15. Belgium, 16. Kazahsztán