Erdélyben kezd az Újpest

SZ. A.SZ. A.
2009.06.27. 23:39
Címkék

A magyar bajnoki második Újpest a Mol Liga-ezüstérmes, román bajnok SC Csíkszereda, a holland bajnok HYS The Hague és az első kör győztese ellen kezd október 23. és 25. között a Kontinentális Kupa második fordulójában. Ha a lila-fehérek megnyerik a csoportot, brit, olasz és szlovén riválissal találkoznak novemberben. Ha csodák csodájára innen is továbbjutnak, januárban Grenoble-ban játszhatnak a szuperdöntőben.

A keret a hathetes szárazfelkészülés után éppen szabadságon van. A Megyeri úti jégcsarnok ismét használható, így amikor július 20-án a csapat nekilát a közvetlen felkészülésnek, keverheti a szárazedzéseket a jegesekkel. A honosításra váró csatárok, Vladimír Dubek és Ladislav Sikorcin visszatérnek, a hátvéd Juraj Kadlubiak és Igor Rufus talán, Ján Zlocha viszont biztosan nem. A 39 éves balszélső a szlovák sor kulcsfigurája volt, sérülése nagy gondokat okozott a tavasszal, mégis megválnak tőle, mivel a rájátszásra már kikölcsönzött Vitalij Kiricsenko végleg Újpestre kerül. Kettejük között a minőségkülönbség nem nagy, a megtakarítás annál inkább. Márpedig ez mostanság különösen fontos – Újpesten is inkább szűkül a költségvetés, mintsem nő.

Mindamellett a Fradi két játékosa, Kiss Gábor és Sájevics András szinte biztos igazolás – Bontovics Márton saját kérésére készül majd az Újpesttel, garanciák nélkül –, akárcsak a szétszéledő HC Csíkszeredából érkező védő, Nagy István, akinek végleges magyarországi letelepedési engedélye van, tehát nem számít légiósnak. Információnk szerint a szlovák Extraliga kiesője, az MHK Kezmarok lejárt szerződésű kapusa, Budai Krisztián is kapott ajánlatot az Újpesttől, akárcsak a Budapest Starstól. Ha nem sikerülne a szerződtetése, Matus Palko térhet vissza a Megyeri útra.

Legfrissebb hírek

Lévai Tamás nyerte a klasszisok csatáját kötöttfogású 87 kilogrammban

Birkózás
1 perce

A Füchse Berlin az év meccsén ejtette ki a címvédőt a BL négyes döntőjében

Kézilabda
17 perce

Bronzérmes az FTC a férfi vízilabda BL-ben

Vízilabda
19 perce

Újra legyőzte Luxemburgot a magyar férfi röplabda-válogatott az El-ben

Röplabda
32 perce

3x3-as kosárlabda Eb-selejtező: csoportgyőztesként negyeddöntős a férfiválogatott

Kosárlabda
41 perce

Katar–Svájc: megvannak a kezdőcsapatok

Foci vb 2026
43 perce

Vb 2026: tizenegy topligás játékossal áll fel Svájc; pályán a katariak kedvence – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
48 perce

A svájci szurkolók közösen vonulnak a Katar elleni meccsre – Fotó

Foci vb 2026
53 perce
Ezek is érdekelhetik