Szolnok elbúcsúzik a Fraditól

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
Vágólapra másolva!
2009.04.11. 01:34
Címkék

Búcsúzni készül Szolnok városa a Ferencvárostól. Az ország legnépszerűbb csapata harmadik esztendejét tölti a másodosztályban, s a Keleti csoportot tíz pont előnnyel vezető Fradi vélhetően az utolsót. Bár a zöld-fehér szurkolók számára ez merő kínszenvedés, az NB II Keleti csoportjának klubjai örülnek a fővárosi gárda vendégszereplésének, ugyanis ha máskor nem, legalább ekkor garantált a milliós bevétel, még akkor is, ha szurkolói néha veszélyforrást jelentenek.

„Bármennyire is szerettük volna, az illetékesek nem érezték úgy, hogy kiemelt kockázata lenne a mérkőzésnek – mondta Tóth

Dénes klubigazgató a Szolnoki MÁV–Ferencváros bajnoki előtt. – Hiába lobbizott mellettünk azMLSZ vagy a rendőrség, kérésünk süket fülekre talált. Ez viszont azt jelenti, hogy a rendőrség csak a stadionon kívül, közterületen biztosítja a rendet. Mivel nagy valószínűséggel a Fradit Szolnokon tétmérkőzésen utoljára láthatják a szurkolók, hiba lenne más helyszínen rendezni a meccset.”

Várható a telt ház, ám a stadion romos állapota miatt ez mindössze nyolcezer nézőt jelent. A ferencvárosi szurkolók nem láthatják Paul Shaw-t, az angol csatár combizomhúzódása miatt biztosan nem játszhat, és bár Ferenczi István már teljes intenzitással edz, a két héttel korábban arccsonttörést szenvedő támadó arcvédő maszkja nem készült el.

Legfrissebb hírek

Szombati sportműsor: F1-es időmérő a Hungaroringen, úszó-vb Szingapúrban, NB I FTC-meccsel

Birkózás
5 órája

Megtört a jég: Kós Hubert a világ előtt; McLaren-uralom a Hungaroringen

E-újság
5 órája

Családi kör – Kovács Erika jegyzete

Vizes vb 2025
5 órája

Vízidémonok – Csinta Samu publicisztikája

Úszás
5 órája

NS-kitüntetés: Bernie Ecclestone-t és kollégáinkat is köszöntötték

F1
6 órája

Az Atalanta ragaszkodik Lookman vételárához; vb-ezüstérmes védőt igazolt a Real Sociedad – pénteki transzferhíradó

Minden más foci
6 órája

2. Bundesliga: Dárdai Mártont lecserélték, a Hertha vereséggel kezdett

Német labdarúgás
6 órája

„Semmi sem működik” – Verstappen pocsék napon van túl a Hungaroringen

F1
6 órája
Ezek is érdekelhetik