Megvan a mesterhármas

SZ. A.SZ. A.
Vágólapra másolva!
2009.04.05. 01:32
Címkék

Ránéz a fogadó a párosítás ra: Serena Williams–Viktorija Azarenka, világelső a 11., amerikai a fehérorosz ellen Miamiben, és azt mondja, sima egyes. Aztán egy órácskával később szitkozódik, merthogy nem Williams, hanem Azarenka győz a döntőben.

Nem is akárhogyan: 6:3, 6:1-re.

Tudniillik a 19 éves Azarenka kezd belejönni. Tavalyelőtt jutott először fináléba nagy versenyen, el is veszítette, aztán elbukott még egyet, és tavaly még kettőt. Azóta viszont harmadszor győzött.

Merthogy a világelső Serena Williams sem bírt vele szombat este: az első játszmában 3:3-ig kéz a kézben haladtak, majd Azarenka váratlanul brékelt a combján hatalmas fáslit viselő Williams ellen, aztán gyorsan elvarrta a szálakat. A másodikban kapaszkodott a torna egyhuzamban harmadszori megnyerésére készülő amerikai, de ekkorra olyan higgadtság szállta meg a fehéroroszt, hogy egyik oldalról a másikra futtatva hibára kényszerítette az ellenfelet. Azarenka azért a végén kicsit idegeskedett: brékpontról jött vissza, mielőtt megnyerte az utolsó gémet, szettet és a meccset, de így is jár neki a dicséret. Mégiscsak a világelső ellen győzött.

Eredmények a 21. oldalon

Legfrissebb hírek

Sportembergyár – Ballai Attila publicisztikája

Vizes vb 2025
6 órája

Jöjjön a negyvenedik! – Zsoldos Barna jegyzete

F1
6 órája

Gruber-parádé a Kazincbarcika ellen; Nagy László: Két-három lépéssel a Szeged előtt…

E-újság
6 órája

Vasárnapi sportműsor: Magyar Nagydíj; záró nap a vizes vb-n

Minden más foci
6 órája

Spában már a Q1-ben kiesett mindkét Aston Martin, a Hungaroringen kibérelték a harmadik sort

F1
6 órája

Valter Attila 57. lett a San Sebastián-i egynapos versenyen

Kerékpár
6 órája

Nyerő mesterhármas a ráadásban, emberhátrányban – ilyen is történt a Magyar Kupa szombati nyitányán

Labdarúgó NB I
7 órája

„Bernie kinézett az ablakon a Halászbástyára és közölte, hogy ide kell hozni a versenyt” – Dávid Sándor-interjú

F1
7 órája
Ezek is érdekelhetik