Emlék a közelmúltból

Pajor-Gyulai LászlóPajor-Gyulai László
Vágólapra másolva!
2008.03.13. 23:45
Címkék
Van ennek némi avittas bája. Stadler József vasárnap autóba ül, elhajt Akasztóból a távoli Zalalövőre, ahol megnézi a helyi csapat meccsét – azt sem tudja, ki lesz az ellenfél –, aztán a derék zalai vezetők tenyerébe csap, és máris indul gatyát és mezeket venni a játékosoknak.

Szponzorrá vált a békés juhászból hányatott életű vállalkozóvá lett Stadler József. Ő volt a magyar labdarúgás legújabbkori történetének első színtiszta klubtulajdonosa, a puszta közepén rittyentett össze egy csapatot, még stadiont is felhúzott a kukoricás mentén, a játékosokat reggel Mercedes vitte az edzésre a luxuslakásokból. A meccsek piros betűs ünnepnek számítottak a falu életében, utána az öltözőfolyosóról nyíló hatalmas szálában evett Akasztó apraja-nagyja, minimum száz kakasból készült a jóféle pörkölt, régi formájú üvegből spriccelt szóda hígította fröccsé a bort.

A szép időkkel a legnagyobb gond az elmúlás: a mecénás hűvösre került, a csapat köddé vált, a stadiont pedig azóta is csillapíthatatlan étvággyal eszi a gaz, a környék kakasainak kikelésükkor várható élettartama pedig jelentősen megnőtt. Az akasztói futball a nosztalgia világába süllyedt, de a vállalkozó most újra felbukkant.

Azt mondja, gazdagabb, mint valaha, és óriási meglepetésekre készül. Megtudjuk azt is, hogy már most is legalább száz csapatot öltöztet, Zalalövő csak a sokadik a sorban, ez újabb futballhatalom alapjául is szolgálhat.

A Stadler FC tündöklése és bukása óta szerencsére felbukkant néhány új tulajdonos Győrtől Kispestig, Debrecentől Budapestig, akik ott álmodnak futballt, ahol lehet bázisa; akadémiákat hoznak létre, új stadionokat húznak fel a régiek helyére, jövőképet alkotva dolgoznak, valahogy próbálják a magyar labdarúgással utolérni a 21. századot. Nem mintha a közismerten aranyszívű Stadler Józsefnek és már-már szimbólummá váló akasztói stadionjának ne lenne meg a helye a sportág folklórjában. Üde színfolt a közelmúltból, de a jelen sem közömbös.

Erről a tőle kapott mezekben és gyatyákban feszítő kiscsapatok játékosai bizonyára sokat tudnának mesélni.
Legfrissebb hírek

A bronzérmes Frankfurt, és a BVB is indulhat a BL-ben, míg Gulácsiék lemaradtak az európai porondról

Német labdarúgás
10 perce

Vízilabda: az UVSE és a KSI játssza a fiú serdülőbajnokság döntőjét

Utánpótlássport
18 perce

A Puskás Akadémia nyerte meg a bronzcsata első felvonását a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
23 perce

Tört a Red Bull és az Alpine; hullottak a hazai hősök; Piastri szoros csatában a pole-ban az imolai időmérőn

F1
23 perce

Piros Zsombor hatalmas csatában megnyerte a tuniszi teniszversenyt

Tenisz
34 perce

FA-kupa: Crystal Palace–Manchester City döntő

Angol labdarúgás
35 perce

A Liverpool hosszabbított északír jobbhátvédjével

Angol labdarúgás
43 perce

Gyász: elhunyt Brian Glanville, minden idők egyik legjobb futballszakírója

Minden más foci
52 perce
Ezek is érdekelhetik