Eletben maradni!

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
2008.02.06. 23:57
Címkék

Az előzetes várakozásoknak és a papírformának megfelelően mindkét magyar csapat, az MKB-Euroleasing Sopron és a MiZo Pécs 2010 is idegenbeli vereséggel kezdte a női Euroliga nyolcaddöntőjét. A nagyobb zakót előbbi együttes kapta, a soproniak nagyszerű kezdésük ellenére több mint húsz ponttal (69–47) veszítették el a találkozót, többek között azért, mert a 13. és a 23. perc között nem szereztek egyetlen pontot sem.

„Álomszerűen kezdtünk, többször vezettünk is Bourgesban, de a tizenkettedik perc körül óriási törés következett be játékunkban – kezdte Székely Norbert, a soproniak vezetőedzője. – Ekkor rendre a franciák halászták el a lepattanót előlünk, mi pedig képtelenek voltunk pontot találni tíz percen át. A történtek miatt elbizonytalanodtunk, a védekezésünk is romlott. Nem fizikai tényezők miatt vesztettünk, hanem azért mert nem bírtuk el a nyomást. Túl kell lépni a meccsen, s kettőzött erővel készülni a pénteki második találkozóra. Sajnos Németh Bernadett szeme felszakadt a keddi ütközetben, alig lát, a szerdai edzést is kihagyta, remélhetőleg péntekig rendbe jön”.

A pécsiek nagy küzdelemben kaptak ki Brnóban 71–67-re. A hazaiak tartottak a vendégektől, a fekete-fehérek bizonyították: nem alaptalanul. Ha valamit Európa-szerte biztosan tudhatnak az ellenfelek Rátgéber László együtteséről, akkor az az, hogy bármilyen összeállításban is áll ki, nehéz megverni. Így volt ez kedd este is. Hiába nagy esélyes a Gambrinus, mégis csak a szerencséjének köszönhette, hogy végül négy ponttal nyert.

No meg a játékvezetőknek, akik 17-tel több büntetőt dobattak a cseh csapattal, mint a magyarral, és kilenccel ítéltek több személyi hibát a pécsiek ellen, akik közül Iványi Dalma és Fegyverneky Zsófia négynégy személyi hibával játszott, szinte az egész második félidőben. Már amikor játszott, hiszen edzőjük, amikor csak tehette, pihentette őket, nehogy elveszítse kulcsembereit a végjátékra. Legalább ez a terve bevált...

Beválhatott volna az idegenbeli bravúrgyőzelemre vonatkozó is, ha nincs két nagy hibapontja végig foggal-körömmel küzdő együttese játékának: a hármas poszt teljes eredménytelenségére – Somogyi Andrea és Mészáros Kornélia egyáltalán nem szerzett pontot – és az összesen 18 eladott labdára gondolunk. Ráadásul a bírók inkább a hazaiaknak fújtak, így a Pécs hiába öregbítette ismét saját és a magyar kosárlabda jó hírét, a kiesés szélére került. Ha ugyanis pénteken nem nyer saját pályáján, véget ér számára az Euroliga 2007–2008-as évadja, győzelem esetén viszont – s ez a soproniakra is igaz – szerdán következhet a mindent eldöntő idegenbeli harmadik mérkőzés.

Legfrissebb hírek

MotoGP: Raúl Fernández nyerte az asseni sprintversenyt

Egyéb autó-motor
8 perce

A spanyolok két játékosukat is elveszíthetik a vb hátralévő időszakára

Foci vb 2026
11 perce

Mbappé két gólpassza még döntő lehet

Foci vb 2026
35 perce

Uruguay után Algériánál is elvesztette az öltözőt a kapitány?

Foci vb 2026
50 perce

F1, Osztrák Nagydíj, időmérő

F1
1 órája

Horváth Csaba: Csak úgy megy, ha ugyanannyira vagyunk motiváltak

Utánpótlássport
1 órája

Portugáliában légióskodó játékosok jelenthetik a veszélyt Ronaldóékra nézve

Foci vb 2026
1 órája

Kinevezték az új trénert, a Brest teljesítette elhunyt edzője kívánságát

Francia labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik