Gólzápor helyett hózápor?

V. G.V. G.
2007.11.14. 22:54
Címkék

Fatih Terim csapatának Norvégiát kell legyőznie, hogy maradjon esélye a továbbjutásra. A törököknek a legkevesebb gólt kapó norvégok kapuját kell legalább egyszer bevenniük úgy, hogy közben sajátjukat megóvják. Ez utóbbi ebben az esztendőben csak egyszer sikerült a piros-fehéreknek – éppen a magyar csapat ellen (3–0). A török támadók nem lehetnek büszkék teljesítményükre, annak ellenére, hogy a gárda eddig 22 gólt szerezett. Mégsem beszélhetünk tudatos csatárjátékról, hiszen a találatokon egy tucat játékos osztozik. A legeredményesebb a 36 éves Hakan Sükür öt góllal, ám lerontja hatékonysági mutatóját, hogy négyet egyetlen mérkőzésen, még tavaly októberben szerzett Moldova ellen (5–0). Nem csoda tehát, hogy hiányzik az Észtországban készülő válogatott keretéből.

Nem tévedés: a törökök már hét eleje óta az észt fővárosban, Tallinnban alkalmazkodnak a hűvös északi éghajlathoz. Ideálisabb helyet nem is választhattak volna, hiszen a hőmérséklet fagypont közeli, a hó pedig kitartóan esik – ahogy majd várhatóan Oslóban is havazik majd. Fatih Terim mégis inkább gólzáporban reménykedik.

Legfrissebb hírek

Vasárnapi sportműsor: kezdődik a foci-vb egyenes kieséses szakasza

Minden más foci
15 perce

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
18 perce

Az angolok nem bírtak Panamával az első félidőben

Foci vb 2026
22 perce

Horvátország vezet Ghána ellen

Foci vb 2026
35 perce

A másik Lionel – Simon Zoltán publicisztikája

Foci vb 2026
1 órája

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
1 órája

Elkezdődött a Panama–Anglia és a Horvátország–Ghána mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Horvátország–Ghána 1–0

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik