Gólzápor helyett hózápor?

V. G.V. G.
2007.11.14. 22:54
Címkék

Fatih Terim csapatának Norvégiát kell legyőznie, hogy maradjon esélye a továbbjutásra. A törököknek a legkevesebb gólt kapó norvégok kapuját kell legalább egyszer bevenniük úgy, hogy közben sajátjukat megóvják. Ez utóbbi ebben az esztendőben csak egyszer sikerült a piros-fehéreknek – éppen a magyar csapat ellen (3–0). A török támadók nem lehetnek büszkék teljesítményükre, annak ellenére, hogy a gárda eddig 22 gólt szerezett. Mégsem beszélhetünk tudatos csatárjátékról, hiszen a találatokon egy tucat játékos osztozik. A legeredményesebb a 36 éves Hakan Sükür öt góllal, ám lerontja hatékonysági mutatóját, hogy négyet egyetlen mérkőzésen, még tavaly októberben szerzett Moldova ellen (5–0). Nem csoda tehát, hogy hiányzik az Észtországban készülő válogatott keretéből.

Nem tévedés: a törökök már hét eleje óta az észt fővárosban, Tallinnban alkalmazkodnak a hűvös északi éghajlathoz. Ideálisabb helyet nem is választhattak volna, hiszen a hőmérséklet fagypont közeli, a hó pedig kitartóan esik – ahogy majd várhatóan Oslóban is havazik majd. Fatih Terim mégis inkább gólzáporban reménykedik.

Legfrissebb hírek

Felkészülés: nem bírt egymással az Újpest és a kolozsvári Universitatea

Labdarúgó NB I
10 perce

A volt MLS-játékos beszólt Bielsának és Mourinhónak is

Foci vb 2026
12 perce

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
21 perce

Felkészülés: a Nyíregyháza kétgólos vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
38 perce

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
53 perce

Újra a németek meccsén működik közre a marokkói játékvezető

Foci vb 2026
53 perce

A potyázó Muslera elnézést kért a vb-n nyújtott teljesítménye miatt

Foci vb 2026
1 órája

Márton Richárd Eb-szintet úszott 200 pillangón

Úszás
1 órája
Ezek is érdekelhetik