Beindultak a nagyok

SZELI MÁTYÁSSZELI MÁTYÁS
2007.07.09. 23:25
Címkék

Gólgazdag mérkőzéseket hozott a Copa América negyeddöntője. A Venezuela–Uruguay (1–4) és a Brazília–Chile (6–1) összecsapás után a legutóbbi játéknapon Mexikó 6–0-s győzelmet aratott Paraguay ellen, míg Argentína 4–0-ra verte meg Perut.

A Copa América negyeddöntőjében a négy továbbjutó csapat (Argentína, Brazília, Mexikó, Uruguay) húsz gólt rúgott, a vesztesek (Chile, Paraguay, Peru, Venezuela) pedig mindöszsze két találatra voltak képesek. A csoportkör során nem tűnt úgy, hogy ekkora különbség lenne a csapatok között – azonban úgy fest, a nagyok, Argentína, Brazília, Mexikó, valamint az egy kategóriával gyengébb, a csoportmeccseket „átbóbiskoló” Uruguay immár nagyon komolyan veszi a tornát. A végső győzelemre is esélyes argentinok például a gól nélküli első félidő után meggyőző játékkal 4–0-ra verték meg Perut.

A duplázó és gólpasszt adó Juan Román Riquelme által vezérelt argentinok érthetően elégedettek voltak az eredménynyel…

„Lenyűgözött a játékunk. Ezt a meccset egyszerűen is meg lehetett volna nyerni, de ahogyan mi tettük, arra nagyon büszke vagyok” – nyilatkozta Alfio Basile, a

kék-fehérek szövetségi kapitánya.

Legfrissebb hírek

NBA: Embiid vezérletével fordított a Sixers, Spurs-henger Milwaukee-ban

Amerikai sportok
8 perce

Kós Hubert 200 yard háton is „világcsúcsot” úszott, sorozatban harmadszor egyetemi bajnok

Úszás
34 perce

Népsport: az első világbajnok, a pozíciós iskola megteremtője

Népsport
40 perce

Antonelli az újabb sikerrel a pontverseny élén! Russell leszorult a dobogóról Szuzukában

F1
53 perce

Ronaldo nélkül nem szerzett gólt a portugál válogatott Mexikóban

Minden más foci
53 perce

Apácatornától a Bernabéu-stadionig – interjú a hetvenéves Csongrádi Ferenccel

Képes Sport
1 órája

„Nem csoda, hogy Orbán és Szoboszlai összehívta a társakat” – szlovén lapszemle

Magyar válogatott
1 órája

Vasárnapi sportműsor: F1-es Japán Nagydíj, megkezdi elődöntőjét a Volán

Jégkorong
9 órája
Ezek is érdekelhetik