Nyolcmilliós rendcsinálás

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
Vágólapra másolva!
2007.03.28. 23:48
Címkék
Amit sejteni lehetett, az bekövetkezett: a Zalaegerszeg vezetői nem mentek el szó nélkül a csapat harmatgyenge szereplése mellett, és a játékosokat, valamint a szakmai stábot keményen megbüntették. Két futballistának, Sebők Józsefnek és Sebők Vilmosnak pedig megköszönték az eddigi munkát.

A tavaszi gyenge szereplés után már csak idő kérdése volt, hogy robbanjon a bomba Egerszegen.

Tegnap megtörtént.

Nagy Ferenc elnök bejelentette, hogy a ZTE futballistáit négymillió forintra büntetik, s a szakmai stáb tagjai is ugyanakkora pénzelvonásban részesülnek. A labdarúgók közül a két (korábbi) válogatott játékost, Sebők Vilmost és Sebők Józsefet felmentették a munkavégzés alól. Az elnök kiemelte, hogy a gyenge szereplésnek rengeteg összetevője van, és ezért a büntetés is összetett, vagyis valamennyi érintett részesül belőle.

Az elnök ugyanakkor hozzátette: a szakmai stáb felmentése nem került szóba, a részvénytársaság vezetőségének döntése az, hogy bíznak Simon Antal vezetőedzőben és segítőiben. Bíznak, csakúgy, mint a csapatban, hiszen a ZTE – az egyéni képességeket tekintve – sokkal többre hivatott.

Nagy Ferenc Sebők Vilmos felmentését azzal magyarázta, hogy az utóbbi időszakban mélyen tudása alatt teljesít, Sebők József pedig morális és súlyproblémák miatt kapta a büntetést.

Lássuk, miként vélekednek az érintettek.

„Ha a jutalom közös, akkor a büntetés is az” – fogalmazott röviden Simon Antal vezetőedző, aki így egyáltalán nem lepődött meg azon, hogy a csapathoz hasonlóan őt is megbüntették. Reméli, mindenki átgondolja a történteket, és sokkal jobb lesz a folytatás, mint az elmúlt hetek produkciója.

Az edző véleményét ismerjük, nézzük a játékosokét.

Kétségtelen, Sebők József sem úgy játszik a tavaszi szezonban, ahogy kellene, sokat hibázik, a REAC ellen is kihagyott egy büntetőt.

És hogy súlyproblémái lennének? Hát, kórosan soványnak aligha nevezhetjük...

Lapunk hivatalos kiadványa, az NB I-es adatbank szerint 71 kilogramm a csatár súlya, most pedig 74 kilogrammot nyom.

„A nyár végéig szerződésem van a ZTE-vel, ezért nem szeretnék semmilyen részletbe bocsátkozni” – mondta megkeresésünkre a csatár, aki így azt sem taglalta, hogy valóban vannak-e súlyproblémái, vagy nincsenek...

Sebők Vilmos viszont még ennyit sem akart mondani.

A hátvéd közölte, szerződése miatt nem nyilatkozhat, hiszen senkitől sem kapott rá engedélyt. Szerdán elmegy az edzésre, és ott talán megtudja, hogy a jövőben milyen szerepet szánnak neki.

Legfrissebb hírek

Eső miatt nem értek véget a magyarok meccsei a US Open selejtezőjében

Tenisz
4 órája

Csütörtöki sportműsor: ETO FC–Rapid 1. mérkőzés a Konferencialigában

Minden más foci
4 órája

Az ETO nekifut az utolsó akadálynak; Faluvégi Dorottya: A csőd és a sérülés az élsport része

E-újság
4 órája

Marshall-futballterv – Csinta Samu publicisztikája

Minden más foci
4 órája

Rögzített helyzetek… – Thury Gábor jegyzete

Bajnokok Ligája
4 órája

Fucsovics tovább remekel, már negyeddöntős Winston-Salemben

Tenisz
5 órája

A BL-főtábla küszöbén a Bodö/Glimt, a másik három párharcban döntetlen született

Bajnokok Ligája
5 órája

Gyémánt Liga: Világos Adriana győzött a svájci özönvízben

Atlétika
5 órája
Ezek is érdekelhetik